close
Pizza Muffin Truck – świetna pizza na Ruczaju.

Pizza Muffin Truck – świetna pizza na Ruczaju.

0udostępnień

To miejsce chciałem odwiedzić od momentu, kiedy się o nim dowiedziałem. Przyczepa z piecem opalanym drewnem, w którym wypiekana jest pizza. Może nie jest to mój ulubiony fast food, ale dobrą pizzą nigdy nie pogardzę. Choć każdą porównuję do opisywanej już jakiś czas temu przeze mnie pizzy z Pizzerii Rimini w pobliżu mojego miejsca zamieszkania, to doceniam kiedy ktoś przygotowuje to proste z zasady danie z pomysłem i z sercem. Tego spodziewałem się po ekipie Pizza Muffin Truck.

Było upalne wczesne popołudnie, kiedy po długiej podróży środkami komunikacji miejskiej, trafiliśmy wraz z moim towarzyszem na Ruczaj. Wśród kilku przyczep zlokalizowanych w pobliżu przystanku Chmieleniec od razu lokalizujemy cel naszej podróży. Szybkie spojrzenie na menu i wybieramy dwie małe pizze, Salami i Capricciosę.

7 8

Po kilku minutach pudełka z pizzą trafiają w nasze ręce. Średnica 23 cm jest idealna, aby ugasić średni głód. Podejrzewam, że pracownicy okolicznych biur i studenci z pobliskich uczelni często wybierają ten właśnie rozmiar na posiłek w czasie lunchu. Pizze prezentują się doskonale, pachną cudownie i człowiek od razu ma ochotę pochwycić kawałek. Cienkie jak papier, wypieczone na chrupko ciasto przykryte jest najlepszej jakości składnikami, doskonałym sosem pomidorowym, świetnym serem i bardzo dobrej jakości wędlinami. Pizza salami jest nieco pikantniejsza w smaku, ser ciągnie się w obu przypadkach idealnie, a całość sprawia wielką przyjemność. Capricciosa jest delikatniejsza, ale widać i czuć, że w obu przypadkach nie bawiono się w półśrodki, a składniki naprawdę są najwyższej jakości. Jeszcze jakiś czas temu nie uwierzyłbym, gdyby ktoś mi powiedział, że taką pizzę, z pieca opalanego drewnem będzie można zjeść nie w restauracji, a z gastronomicznej przyczepy.

1 2 3 4 5 6

Na pewno będę wracał, bo w Pizza Muffin Truck można zjeść świetną pizzę, przygotowywaną przez przesympatyczną ekipę, która zna się na swojej pracy. Bardzo mnie cieszy, że takie miejsca pojawiają się na kulinarnej mapie Krakowa, zawsze będę kibicował ludziom, którzy stawiają na jakość i chcą przede wszystkim dobrze karmić, a dopiero gdzieś w tle pojawia się zarabianie na tym pieniędzy. Warto również wspomnieć, że w Pizza Muffin Truck w menu znajdą dla siebie coś również weganie, aż 5 pozycji w menu można zamówić w pełni wegańskich.

Michał Turecki

Ceny:
Salami (23 cm) – 9 zł
Capricciosa (23 cm) – 9 zł

Pizza Muffin Truckul. Bobrzyńskiego 10 w okolicy przystanku MPK Chmieleniec

Strona na Facebooku: https://www.facebook.com/pizzamuffintruck

Strona internetowa z pełnym menu: http://www.pizzamuffin.pl/Menu/

Street Meat – powrót legendy?

KONKURS z Polsat Food Network

Dodaj komentarz