close
Pita z grillowanym kurczakiem – letnie menu w KFC.

Pita z grillowanym kurczakiem – letnie menu w KFC.

0udostępnień

Uwielbiam pikantnego kurczaka w KFC, za kubełek Classic dałbym się pokroić, nigdy się nie spodziewałem, że wybiorę z menu tej amerykańskiej sieci cokolwiek innego. W ostatnim tygodniu w Polsce zapanowały tropikalne upały, w taką pogodę nie miałem ochoty dodatkowo się podgrzewać pikantnością kurczaka.

Przypadek sprawił, że znalazłem się w food courcie krakowskiej Galerii Bronowice i sam nie wiem dlaczego nie wybrałem na przykład McDonaldsa, a zamiast na burgerze, moje oczy zatrzymały się na kusząco wyglądającym zdjęciu kanapki o nazwie Summer Grill Pita. Pomyślałem – czemu nie? Miękka pita wypełniona świeżo grillowaną piersią z kurczaka, świeżym szpinakiem, zielonym ogórkiem, kosteczkami sera typu feta i dopełniona sosem tzatziki sprawiała wrażenie dobrego antidotum na głód w czasie tropikalnego upału.

Po kilku chwilach w moich rękach wylądowała tacka z zamówieniem.

zestaw

Nie wiem dlaczego zawsze zaskakuje mnie rozmiar porcji frytek w zestawie w KFC. Na zdjęciu wyglądają całkiem nieźle, ale na żywo porcja jest bardzo mała. Kanapkę otrzymujemy zawiniętą w papierową torebkę, po jej otwarciu widzimy, że obsługa nie pożałowała fety, wszystko prezentuje się świeżo i pachnie bardzo dobrze. Miękka pita, sporej wielkości kawałek kurczaka i wszystkie dodatki sprawiają, że ma się ochotę na pierwszego gryza. Po ugryzieniu okazuje się, że wszystkie dodatki pasują tutaj do siebie idealnie, szczególnie podoba mi się obecność świeżego szpinaku a i sos użyty w tej kanapce jest bardzo dobry. Podoba mi się to, że kanapka ma niejednolitą konsystencję, miękki i soczysty kurczak, chrupiący szpinak i ogórek bardzo do siebie pasują.

summer pita pita pita1 pita2

Summer Grill Pita bardzo mi smakowała, może nawet kiedyś skuszę się na nią ponownie. Jedyne co mi się w tym zestawie nie podoba, obok homeopatycznej porcji frytek, to cena. Kanapka nie jest bardzo duża ani specjalnie sycąca, a w zestawie kosztuje 17,95 zł a samodzielnie 11,95 zł. Sporo. Nie będę porównywał tej ceny do kebabów, w których często ‘mięso z kurczaka’ ma niewiele wspólnego z mięsem, ale wydaje mi się, że gdyby KFC obniżyło cenę Summer Grill Pity o kilka złotych to nikt by nie ucierpiał, zwłaszcza że za 9 złotych więcej możemy dostać wspominany już wcześniej kubełek Classic, którym mogą się najeść nawet 2 mniej głodne osoby.

Michał Turecki

Ceny:

Summer Grill Pita zestaw – 17,95zł

KFC w krakowskiej Galerii Bronowice

Strona internetowa KFC: http://kfc.pl/

Profil na Facebooku: https://www.facebook.com/kfcpolska

Się Kręci dobrą pizzę

Na upały dobra rybka, czyli Natalia w TODO Sushi

Dodaj komentarz