close
Pikantna, chrupiąca i pyszna – tak karmi Zapiekanka Snack Bus

Pikantna, chrupiąca i pyszna – tak karmi Zapiekanka Snack Bus

0udostępnień

Dopadłem ich na Street Food Festival. Wcześniej jadłem u nich na zeszłorocznym Urban Markecie, gdzie serwowana przez nich zapiekanka Wiejska zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Na Festivalu rozłożyli się jako jedni z pierwszych, dzięki czemu mogłem zamówić jedzenie jeszcze przed oficjalnym startem imprezy. Zapiekanka Snack Bus, jak nazwa wskazuje, to food truck serwujący klasyczny polski street/fast food, czyli kochane przez wielu  zapiekanki.

 

[singlepic id=832 w=320 h=240 float=]

 

[singlepic id=833 w=320 h=240 float=]

 

[singlepic id=834 w=320 h=240 float=]

 

Postanowiłem sobie zaserwować małą Pikantną (8 zł). W składzie pieczarki, ser, cebula i chili, które zamieniłem na habanero. Dobrałem sobie do tego sos czosnkowy oraz cebulkę prażoną i szczypior.

 

[singlepic id=835 w=320 h=240 float=]

 

[singlepic id=836 w=320 h=240 float=]

 

Bagietka pyszna i zapieczona idealnie – chrupiąca skórka otulała mięciutkie wnętrze. Doskonale doprawione pieczarki rewelacyjnie komponowały się z dobrej jakości serem, który ciągnął się jak kazanie na sumie. Soczysta cebula w połączeniu z habanero nadawała idealną pikantność, lekko łagodzoną przez sos czosnkowy. Od góry chrupał szczypior i prażona cebulka…

 

Podsumowując: Byłem w fast foodowym niebie. Polecam Wam tego trucka, bo zapiekanki robią mistrzowskie, a od niedawna można je popijać klasyczną oranżadką. Z rozmowy z Tomkiem dowiedziałem się, że chłopaki przymierzają się by niebawem otworzyć również punkt stacjonarny. Czekam niecierpliwie, bo w takich wypadkach zawsze poszerza się asortyment oferowanych potraw. Z czystym sumieniem i niekłamaną radością wciągam Zapiekanka Snack Bus na listę Street Food Polska Poleca.

 

Święto ulicznego jedzenia, czyli relacja ze Street Food Festival

Tym razem po szwajcarsku, czyli raclette w Wurst Kiosku

Dodaj komentarz