close
Piekarnia Mojego Taty Bistro – dobre śniadania

Piekarnia Mojego Taty Bistro – dobre śniadania

0udostępnień

W związku z tygodniowym urlopem miałem nieco więcej czasu i mogłem odwiedzić kilka miejsc, z którymi do tej pory nie było mi po drodze. Jednym z takich miejsc jest Piekarnia Mojego Taty Bistro. Możemy tam kupić, oprócz pieczywa z jednej z najlepszych krakowskich piekarni, gotowe śniadania, kanapki oraz tosty i panini. Ponieważ staram się na śniadanie zawsze zjeść coś ciepłego, to właśnie te ostatnie dwie rzeczy znalazły się w centrum mojego zainteresowania.

6

We wtorkowe, szare przedpołudnie przekroczyłem progi niewielkiego lokalu przy Karmelickiej 68a. Szybki wybór, dla mnie panini z szynką, mozzarellą, suszonym pomidorem i pesto, a dla mojego kuzyna tosty z szynką i serem.

Po kilku chwilach otrzymujemy swoje zamówienie. Na pierwszy rzut oka widać, że dba się tutaj o jakość, tost nie jest typowym zamkniętym gniotem z dwóch kromek chleba tostowego który równie dobrze spełniałby swoją rolę jako pianka do uszczelniania okien. Mamy do czynienia z dwoma kromkami jasnego, lekko tostowanego chleba wypełnionymi po brzegi dodatkami, świeżymi i pachnącymi.

2

Moje panini jest nieco większe i już na pierwszy rzut oka widać, że będzie pyszne. Ciemna bułka, bardzo dobrej jakości szynka, grube plastry mozzarelli, suszony pomidor i pesto, które doskonale uzupełnia smak całości. Po ugryzieniu stwierdzam, że mimo obecności dużej ilości dodatków to bardzo smaczna wędlina dominuje w smaku. I bardzo dobrze, tak lubię, nie po to zamawiam kanapkę z mięsem żeby czuć jedynie smak dodatków. Muszę powiedzieć, że kanapka bardzo mi smakowała, tak prosta kompozycja smaków, ale ze względu na bardzo wysoką jakość każdego ze składników, zjedzenie tego panini było prawdziwą przyjemnością.

3 4 5

Krótko mówiąc polecam, zarówno panini jak i pieczywo z Piekarni Mojego Taty. Niestety nie udało się nam spróbować bardzo ładnie wyglądających kanapek na zimno, ale wierzę głęboko, że skoro panini i tosty były tak dobre, to kanapkom też niczego nie brakuje. Gdybym miał taki lokal w okolicy mojego miejsca pracy, to nie robiłbym sobie sam kanapek do pracy.

Michał Turecki

Ceny:

Panini – szynka, pesto, pomidor suszony, mozarella – 9 zł

Tosty – szynka i ser – 7 zł

Piekarnia Mojego Taty Bistro – ul.Karmelicka 68a (w podwórku)

Strona na Facebooku: https://www.facebook.com/PiekarniaMojegoTatyBistro/

Zima nam niestraszna, czyli pyszny weekend z food truckami w MODO!

Miejsce na melanż – Restauracja Boho

Dodaj komentarz