close
Pepe – poszukiwania dobrej pizzy w dowozie ciąg dalszy.

Pepe – poszukiwania dobrej pizzy w dowozie ciąg dalszy.

0udostępnień

Trafił mi się niespodziewany urlop, tak zupełnie przypadkiem. Przez moją głupotę zamiast spędzać go na wizytacji w rodzinnych stronach Beef Brothersów i spotkaniu z przyjacielem, skończyło się na zamówieniu do domu pizzy.

Pizza to niby żadna filozofia, ale każdy kto spróbował w swoim życiu więcej niż kilku placków jednym tchem może wymienić te, które najbardziej zapadły mu w pamięć, zarówno przykłady pozytywne jak i negatywne. Dla mnie niedoścignionym wzorem jeśli chodzi o pizzę w okolicy mojego miejsca zamieszkania pozostaje Pizza z Rimini, o której kiedyś już tutaj pisałem. Po spróbowaniu pizzy z Pizzerii Pepe to się nie zmieni.

pudełko

Tego dnia inaczej niż zwykle miałem ochotę na placek z większą ilością składników. Najbardziej lubię pizze proste, z jak najmniejszą ilością dodatków, ale tym razem chciałem zjeść coś na bogato. Z menu wybrałem więc pizzę Alcatraz, na którą składa się: sos pomidorowy, pieczarki, ser, szynka, salami, ogórek kiszony, cebula i papryka. Oj długa ta lista składników, normalnie można by nią obdzielić trzy placki.

Po zamówieniu za pomocą jednego z portali internetowych pizza pojawia się po około 30 minutach, czyli dużo szybciej niż miała się pojawić, ale zapewne była to zasługa wczesnej pory. Po otwarciu pudełka uderza przyjemny zapach ziół i całkiem niezły wygląd, dodatki wyglądają świeżo a brzegi pizzy są cienkie i przyjemnie zarumienione.

pizza

Próbuję pierwszy kawałek i stwierdzam, że jest nieźle, wszystko jest świeże, cebula jeszcze delikatnie chrupie, sera jest sporo ale nie przytłacza innych składników, salami i szynka są wystarczającej jakości i smakują całkiem nieźle. Kompozycję wzbogaca ogórek kiszony, którego uwielbiam dodawać na przykład do tostów, tutaj, mimo że Włosi na taki widok zupełnie słusznie złapaliby się za głowy, pasuje mi całkiem nieźle, dodaje pizzy nieco zadziorności.

pizza1 pizza2 pizza3

Ciasto jest cienkie i sprężyste, brzegi zjadam ze smakiem, a to najlepszy dowód na to, że w Pepe wiedzą jak przygotować smaczną bazę. Pizza jest smaczna, choć bez specjalnych fajerwerków. Wrażenie może robić stosunek ceny do rozmiaru. Pizza ma 61 cm a kosztuje 44,5 zł. Uważam, że to uczciwa cena za taki posiłek. Czy będę wracał? Mając pod ręką Rimini pewnie nie, chociaż nie żałuję, bo dowiedziałem się, że oprócz mojej ulubionej pizzerii mogę w najbliższej okolicy dostać placek na całkiem niezłym poziomie.

Michał Turecki

Cena:

Pizza Alcatraz (61cm) – 44,5 zł

Pizzeria Pepe – ul. Teligi 34, Kraków

Strona na Facebooku (dawno nie aktualizowana): https://www.facebook.com/pages/Pepe-Pizza-Krak%C3%B3w/113641705476950

Jajownia – miejsce, na które czekałem

Podsumowanie roku 2015

Dodaj komentarz