http://streetfoodpolska.pl/web/wp-content/uploads/2016/02/4-1050x788.jpg

Papito’s – kubańskie klimaty w Krakowie.

Drugim lokalem odwiedzonym podczas urlopu było Papito’s. Miejsce o którym dowiedziałem się ledwie dzień wcześniej. Kilka stolików wewnątrz przyjemnie i klimatycznie urządzonego lokalu oraz kolejne klika miejsc siedzących w podgrzewanym wejściu na podwórku przy Jagiellońskiej 10.

Z głośników sączy się tutaj przyjemna latynoska muzyka, a z butelek leją się dobrej jakości alkohole, ale to nie one przyciągnęły mnie do Papito’s. Otóż pod wpływem filmu Chef, który obejrzałem ostatnio, zapragnąłem spróbować kanapki kubańskiej która pojawia się tam wielokrotnie. Okazało się, że w Krakowie są przynajmniej dwa miejsca które je serwują. Pierwszym jest właśnie Papito’s a kanapka kosztuje 5 zł.

1 2

Zamówienie składało się z kanapki kubańskiej oraz miniburgera z frytkami. Dlaczego miniburgera? Otóż po raz pierwszy w lokalu widziałem burgery z kotletami, które miały około 50 gramów mięsa. To mniej niż kotlet w McDonalds’owym cheeseburgerze.

Kilka chwil później pojawia się nasze zamówienie, kanapka wygląda naprawdę dobrze, jest przyjemnie zrumieniona z wierzchu i wypełniona dużą ilością składników. Burger natomiast wygląda nieco śmiesznie, malutki kotlet ukryty w nieco zbyt dużej bułce. Frytki grubo krojone ale przygotowane idealnie.

3

Próbuję swojej kanapki i szeroko się uśmiecham, to jest to czego oczekiwałem, połączenie smaku szynki wieprzowej (niestety sklepowej, ale nie spodziewajmy się wiele za 5 zł), musztardy, pikli i żółtego sera wypada więcej niż dobrze. Powiem więcej, to była jedna z lepszych kanapek jakie dane mi było jeść w ostatnim czasie. Do burgera, ze względu na wysokość bułki ciężko było się dobrać, ale nie był on najgorszy, ciężko jest wysmażyć tak małego kotlecika na medium, więc był nieco przepieczony, ale kuzynowi smakował. Ja byłem zdziwiony jak kubańska kanapka mnie nasyciła.

4 5

Papito’s to lokal nastawiony głównie na konsumpcję alkoholu, co nie zmienia faktu, że można tam zjeść coś smacznego. Wszystkim, którzy widzieli film Chef i mają ochotę spróbować głównej gastronomicznej bohaterki tego filmu, polecam wybrać się do Papito’s. Albo poczekać kilka dni na jedną z kolejnych moich recenzji.

Michał Turecki

Ceny:

Burger El Clasico Completo + frytki – 11 zł

Kanapka Kubańska – 5 zł

Papito’s – ul. Jagiellońska 10, Kraków

Strona na Facebooku: https://www.facebook.com/papitoskrakow/
There are no comments

Add yours