close
Od przybytku głowa nie boli, czyli nowe burgery w bohomass lab

Od przybytku głowa nie boli, czyli nowe burgery w bohomass lab

0udostępnień

Zadzwonił Max i rzekł: wprowadzam nowe burgery do menu, przyjdź na degustację, popróbuj, oceń, doradź. No to poszliśmy. Do tej pory w menu bohomassa był jeden burger , teraz będzie ich 7 + jeden do „samodzielnego montażu” (classic +1 zł za każdy składnik). Zmieniła się też cena. Za classica (Bohoburger) zapłacimy nie 11 a 13 zł. Do burgerów zamiast czipsów dostaniemy nachosy i dodatkowo sosy (promocja do końca wakacji). W tym momencie jest to pyszna, robiona na miejscu salsa (o niej szerzej napiszę w dalszej części tekstu), ale niebawem dotrą zamówione w USA specjalne sosy, m.in. oparte na habanero (będzie ostro!).

 

Zaczęliśmy od Bohohot (cena 15 zł).

 

chili1

 

 

Jak pisałem wyżej, czipsy zastąpione zostały przez nachosy. Dobry ruch, bo kapitalnie komponowały się z salsą pomidorowo – paprykową. Na potrzeby degustacji salsa podana została na talerzyku, docelowo dostaniemy ją w mniejszym naczyniu. Salsa jest świetna. Znalazłem w niej kawałki pomidorów, papryki i cebuli. Skład przyprawowy pozostaje tajemnicą Zakładu. Salsa jest cierpko-słodka, świetnie przełamuje się ten smak ze słono-ostrymi nachosami. Na życzenie można sobie zaostrzyć prosząc o dodanie skrojonych jalapeno.

 

salsa

 

Burger podawany jest w tej samej bułce pieczonej na zamówienie w pobliskiej piekarni. Nie będę się powtarzał – bułka jest rewelacyjna, jej recepturę opracował swego czasu Misiek na potrzeby Weź Mnie. Nie rozpada się, nie nasiąka sosami, jest po prostu pyszna. Bardzo mocny punkt burgera.

 

chili4

 

 

A co znajdziemy w bułce? Classica, czyli 120 g kotlet wołowy, sałatę, pomidora, cebulę, ogórka konserwowego, keczup i musztardę oraz dodatkowo papryczki jalapeno i sos jalapeno.

 

chili2 chili3

 

 

Burger jest pikantny, wyrazisty i bardzo smaczny. Mięso dobrze przyprawione, soczyste. Dodatki nawilżają całość idealnie. Dla zwolenników przyjemnej pikantności pozycja obowiązkowa. Za sprawą dużej ilości sosów najbardziej „brudzący” z 3 testowanych przez nas tego wieczoru.

 

Bohofusion #3 (cena 15 zł).

 

ser-awokado1 ser-awokado2 ser-awokado3

 

 

Kotlet, sałata, ser pleśniowy Lazur, awokado, keczup, majonez. Zestawienie, które mnie uwiodło. Soczysty kotlet, bardzo wyrazisty ser złamany słodyczą awokado, kapitalne połączenie keczupu i łagodnego majonezu. Wszystko tu gra i pasuje. Moim zdaniem gdyby wymienić sałatę na rucolę byłoby jeszcze lepiej (w oficjalnym menu już widnieje rucola zamiast sałaty).

 

Bohobekon (cena 14 zł).

 

bek-zur1 bek-zur2 bek-zur3 bek-zur4

 

Bardzo ciekawy smakowo burger. Do tej pory żurawinę jadłem w połączeniu z oscypkiem albo grillowanym camembertem. Tutaj występuje ona w połączeniu ze słonym bekonem i ostrymi jalapeno. Do tego pomidor, ogórek i cebula. I keczup. Żurawina użyta w tym burgerze jest bardziej słodkawa niż kwaśna, więc doskonale łamie słoność bekonu, a ostre jalapeno podkręcają smak. Kapitalne połączenie.

 

Podsumowując: nowa oferta burgerowa w bohomass lab zapowiada się arcyciekawie. Kilka burgerów „gotowych” plus burger do którego samodzielnie dobieramy dodatki to wystarczający wybór. Ceny adekwatne do jakości, kapitalna buła (moim zdaniem obok tej z American Home najlepsza w Kielcach), świetne mięso i dobrej jakości składniki – wszystko to zachęca by wpaść i pałaszować. Polecam, a bohomass lab dostaje ode mnie za burgery  naklejkę Street Food Polska poleca.

 

bohomass lab znajdziecie na ulicy Bodzentyńskiej 18 w Kielcach.

 

Oficjalne burger menu opublikowane na fan page bohomass lab:

NOWE BURGER MENU W BOHOMASS LAB:

Klasyki: 

Bohoburger: doskonała bułka, 100% wołowiny, pomidor, pikle, cebula, ketchup, musztarda, majonez/jalapeno sauce = 13 PLN

Bohocheeseburger: doskonała bułka, 100% wołowiny, ser, pomidor, pikle, cebula, ketchup, musztarda, majonez/jalapeno sauce = 14 PLN

Sprawdzone:

Bohobekon: doskonała bułka, 100% wołowiny, bekon, pomidor, pikle, cebula, ketchup, żurawina, jalapeno sauce = 14 PLN

Bohofusion #1: doskonała bułka, 100% wołowiny, oliwki, kapary, pomidor, pikle, cebula, ketchup, musztarda, jalapeno sauce = 14 PLN

Bohofusion #2: doskonała bułka, 100% wołowiny, pomidory suszone, zielony pieprz, pikle, cebula, ketchup, majonez= 14 PLN

Bohofusion #3: doskonała bułka, 100% wołowiny, ser lazur, awokado, rukola, pomidor, cebula, ketchup, majonez = 15 PLN

Bohohot: doskonała bułka, 100% wołowiny, bekon, cała papryczka jalapeno, pomidor, pikle, cebula, ketchup, musztarda, jalapeno sauce = 15 PLN

Do końca wakacji wszystkie burgery serwowane są z darmową garścią nachos & salsa sauce! 

Do klasyków dorzuć dodatki za zeta:

ser / jalapeno / bekon / oliwki / kapary / zielony pieprz / pomidory suszone / żurawina

+ napój za dwa zety: 

-coca-cola / fanta / sprite / sok / woda

 

Nowy dział na blogu

Pamiętnik z wakacji, czyli Angelika nad morzem. Część 1