close
Niepozornie = wybornie, czyli tanie burgery na Nowym Kleparzu

Niepozornie = wybornie, czyli tanie burgery na Nowym Kleparzu

0udostępnień

Dzisiaj recenzja nadesłana przez Michała Tureckiego. Nie przedłużając zapraszam do lektury:

 

W przygotowaniu mam tekst porównujący 3 miejsca w Krakowie gdzie można zjeść zapiekankę, jednak Kraków nie tylko zapiekankami stoi. Czy w cenie poniżej 7 złotych można dzisiaj zjeść dobrego burgera nie robiąc go samemu w domu? Można! Gdzie? W Krakowie przy pętli MPK na Nowym Kleparzu. Stoi tam od dawna niepozorna budka, ostatnimi czasy przejęta przez nowego właściciela, przemalowana i przygotowana do serwowania czegoś naprawdę dobrego.

Poranek był upalny, a ja jechałem na Nowy Kleparz z jasnym celem, dzięki potędze portali społecznościowych trafiłem na fan page nowego miejsca serwującego burgery (i nie tylko, również zapiekanki, hot dogi, tortille i frytki – Menu.). Nowy Kleparz Burger mieści się w niepozornej budce w kąciku pętli MPK na Nowym Kleparzu, przed budką stoją dwa stoliki, kilka krzeseł i lodówka. Nic specjalnie imponującego ani zachęcającego. Kiedy jednak podchodziłem bliżej od razu poczułem zachęcające zapachy, już wiedziałem że dobrze trafiłem.

 

[singlepic id=1030 w=320 h=240 float=]

 

Zamówiłem dwa burgery, z serem i smażoną cebulą oraz z boczkiem, usiadłem przy stoliku i czekałem. Po chwili przez małe okienko
poczułem zapach smażonej wołowiny, cebuli i boczku, burgery są robione na miejscu, bułki są kupne, jednak są tak doskonale podgrzane i delikatnie zrumienione, że zupełnie mi nie przeszkadzały. Po kilku chwilach burgery wylądowały na stoliku przede mną, po zrobieniu zdjęć natychmiast przystąpiłem do konsumpcji. Powiedzieć o tych burgerach że są świetne, to nie powiedzieć nic.

 

[singlepic id=1031 w=320 h=240 float=]

 

[singlepic id=1032 w=320 h=240 float=]

 

[singlepic id=1033 w=320 h=240 float=]

 

 

Są rewelacyjne, a w tej cenie to wręcz bomba, która spada na krakowski fast-foodowy świat i wywraca go do góry nogami.

W okolicznych budkach można zjeść w podobnej cenie bułkę z kotletem, podejrzewam jednak że nigdzie nie jest on robiony na miejscu i jestem pewien, że nigdzie nie smakuje tak jak tu. Polecam każdemu kto widział to miejsce ale wahał się, czy można zaufać takiej budce, polecam tym bardziej każdemu kto tego miejsca nie znał. Warto, naprawdę warto je poznać.

Oczywiście, można się czepić kupnych bułek, można się czepić opakowań ze styropianu w których burgery są podawane, ale czy naprawdę? Smak tych burgerów powali Was na kolana. A jedzenie serwowane w Nowy Kleparz Burger ma dla mnie jeszcze kilka zalet, nie trzeba kupować gigantycznego burgera za ponad 20 zł, którego całego zjemy ze smakiem, ale pamiętamy o nim do wieczora, można zjeść coś mniejszego wcale nie rezygnując z doznań smakowych. Polecam z całego serca, ja na pewno będę tam częstym gościem.

PS. Dzisiaj nastawiłem się na burgery, ale na pewno jeszcze kiedyś odwiedzę to miejsce żeby spróbować frytek i zapiekanki z wołowiną.

Nowy Kleparz Burger pętla MPK i busów przy Nowym Kleparzu.

https://www.facebook.com/pages/Nowy-Kleparz-Burger/150735538424355

 

Autorem tekstu i zdjęć jest Michał Turecki.

 

Wschód vs Zachód, czyli nowości w McDonald’s i konkurs

Idealne na upały, doskonałe do frutti di mare – Jack Rabbit Sauvignon Blanc