close
Naleśnikarnia AncyMonek – pyszne jedzenie na radomskim dworcu

Naleśnikarnia AncyMonek – pyszne jedzenie na radomskim dworcu

0udostępnień

Z zewnątrz ciężko zauważyć, że można tu zjeść. Żadnego szyldu, jedynie potykacz i informacja na jednej z tablic przed wejściem:

Jeśli zaś weidziecie na halę dworcową po prawej stronie zobaczycie oklejone drzwi:

W środku miejsca jest niewiele, później dowiedziałem się, że lokal będzie działał na dworcu tylko do maja. W maju otwierają się w nowym miejscu, z dużo większą powierzchnią. Do rzeczy, czyli jedzenia. W menu znajdziemy ciasta i sałatki, ale przede wszystkim naleśniki. Są na słodko i wytrawne. Oprócz tego pancakes, które co prawda figurują w menu śniadaniowym, ale zamówić je można także po południu.

Ciężko się zdecydować… Ostatecznie wybrałem Rolowaną wieprzowinę. Oczekując na naleśnika podglądałem produkcję. 

Wreszcie i mój naleśnik był gotowy. Porcja jest naprawdę duża, spokojnie zaspokoi duży głód:

Ciasto świetne – sprężyste i smaczne. Nie mając opisanego tego naleśnika w menu, nie wiedziałem czego się spodziewać. Czekała mnie więc niespodzianka. W środku znalazłem kapitalną, bardzo soczystą i kruchą wieprzowinę z sosem sweet chili oraz chrupiące świeże warzywa. 

Warzywa dobrane idealnie – czerwona cebula, ogórek, papryka… Wszystko pasowało i całość smakowała naprawdę pysznie. No i syciła niesamowicie. 

Poprosiłem także o pankejki z jajkiem i bekonem. Normalnie są tradycyjne, okrągłe, ale wskutek nieporozumienia uznano, że biorę je na wynos, więc dla mojej wygody lepsze będą większe i dostałem podwójne (na wynos pakuje się w prostokątne styropianowe pudełka). Ponieważ jeszcze nie wyjeżdżałem, przełożono mi je na talerz. Dostałem też syrop klonowy:

Pancakes były puchate, słodkawe, jajka idealnie usmażone, a bekon soczysty. Świetnie smakowały podlane słodkim syropem klonowym. Połączenie smaków słonego i słodkiego, jajek i bekonu dało mi naprawdę duża frajdę z jedzenia.

Podsumowując: jeśli będziecie w Radomiu to polecam Wam AncyMonka. Jak pisałem wyżej, do maja są jeszcze na dworcu PKP, nową lokalizację podadzą pewnie na swoim fan page. Jedzenie pyszne, a ceny w stosunku do wielkości porcji i smaku bardzo korzystne. Warto!

Naleśnikarnia AncyMonek – plac Dworcowy 2, 26-600 Radom (budynek dworca PKP)

WWW: http://ancymonek.com.pl

Facebook: https://www.facebook.com/nalesnikarniaancymonek/

A mogłem pójść na zapiekankę, czyli tektura na talerzu

Wczoraj i Dziś. Domowo i smacznie od 1934 roku.

Dodaj komentarz