close
Najlepsze frytki w Warszawie i pyszny hamburger z chorizo, czyli wizyta we Friterie

Najlepsze frytki w Warszawie i pyszny hamburger z chorizo, czyli wizyta we Friterie

0udostępnień

We Friterie byłem tylko raz, podczas kręcenia materiału dla Dzień Dobry TVN. Uwiodły mnie wtedy serwowane przez nich frytki, przez wielu uznawane nie tylko za najlepsze, ale i jedyne prawdziwe belgijskie frytki w Warszawie. Odwiedziła ich swego czasu lorraine, która również była nimi zachwycona. Byłem okazyjnie w Warszawie z kolegą, więc postanowiłem sprawdzić, czy nadal ich frytki smakują tak dobrze, jak zapamiętałem, a przy okazji zjeść u nich hamburgera. Stawka tego tego testu była nie byle jaka – miejsce na liście Street Food Polska Poleca.

 

[singlepic id=856 w=320 h=240 float=]

 

[singlepic id=857 w=320 h=240 float=]

 

Skorzystałem z promocji małe frytki + burger za 25 zł. Do frytek wzięliśmy sos andaluzyjski, z wyraźną nutą papryki i pomidora. Pyszny. Same frytki smakowały rewelacyjnie – potwierdziły swoja klasę. Zasługa to zarówno ziemniaków, jak i frytury – wołowy tłuszcz nadaje im niepowtarzalnego smaku.

 

[singlepic id=858 w=320 h=240 float=]

 

A potem nadeszła pora na burgera. Jak pisałem wyżej, zamówiłem sobie burgera z chorizo. Cena bez promocji 21 zł.

 

[singlepic id=859 w=320 h=240 float=]

 

Wyglądał i pachniał cudnie. Z ciekawością wgryzłem się w grillowana bułkę, wypełnioną po brzegi mięsem i dodatkami. Oprócz 200 g wołowiny znajdziemy tutaj świeże warzywa – czerwoną cebulę, pomidora, sałatę, rucolę, a także lekko pikantny relish. Na kotlecie położono ser i duży plaster chorizo.

 

[singlepic id=860 w=320 h=240 float=]

 

[singlepic id=861 w=320 h=240 float=]

 

Burger okazał się świetny. Pyszny i soczysty, wysmażony wg życzenia, dodatki dobrze zbalansowane, lekka i przyjemna nuta ostrości dodatkowo poprawiała smak. Chorizo dobrze wyczuwalne – zdecydowanie trafiony dodatek. Ser doskonale roztopiony na całej powierzchni kotleta, ciągnący, wyrazisty w smaku. Jedynie bułka jak na mój gust nieco za długo grillowana, ale w połowie jedzenia nasiąkła nieco sosami i była lepsza.

 

Podsumowując: Friterie wpisujemy na listę Street Food Polska Poleca z czystym sumieniem. Frytki naprawdę najlepsze, sos do nich pyszny, burger świetny, ceny bardzo dobre. Polecam.

 

Burger ze szparagami czyli Asparagus w Boca Burgers

Qń po włosku, czyli wizyta w poznańskim Viva Pomodori!

Dodaj komentarz