close
Małe, tanie, pyszne – Principe LF Claro Petite Corona

Małe, tanie, pyszne – Principe LF Claro Petite Corona

0udostępnień

Dzisiaj opiszę krótko cygaro, które idealnie odzwierciedla powiedzenie, że małe jest piękne.
Principe LF Claro Petite Corona to cygaro ręcznie produkowane w fabryce La Aurora. Nabyłem je, kiedy składałem zamówienie w Cigars World,  poszukiwałem bowiem „budżetowego” cygarka na codzienne palenie. Mały format, niska cena (5,40 zł/szt.) i fakt, że robione jest w fabryce Aurory – wszystkie te trzy elementy wpłynęły na decyzję, że kupię kilka sztuk na wypróbowanie.

 

Cygarka wylądowały w humidorze. Pierwsze wypaliłem po kilku dniach, dziś spaliłem przedostatnie i stwierdzam z żalem, że nabyłem ich za mało. Następnym razem biorę pudło. A dlaczego? O tym poniżej.

 

Paliłem wiele „budżetowych” cygar (takich do 12-15 zł), ale mówiąc szczerze żadne nie sprawiło, że chciałem do nich wracać. Na początku mej cygarowej drogi niemal każde cygaro, nawet maszynówki, dawało mi dużo radości, z czasem jednak zacząłem szukać czegoś lepszego, bardziej złożonego. Od czasu do czasu lubię jednak sięgnąć po cygaro, które mogę wypalić do kawy, na spacerze z psem, nie absorbujące i niezobowiązujące. Sęk w tym, że coraz trudniej było mi znaleźć coś niedrogiego, małego i do tego smacznego.

 

Aż do dnia, w którym wyjąłem małego Principesa  z humidora po raz pierwszy.

 

Na sucho posmak ziół, skoszonej trawy (już nie świeżej, ale jeszcze nie siana). Bardzo przyjemnie.

Obciąłem cygarko podwójnym ostrzem, odpaliłem podwójnym jetem. Ciąg idealny, odpalenie bezproblemowe. W pierwszej połowie charakterystyczna dla Dominikany łagodność, posmak ziół i ziemi (ale nie tak ciężki, jak np. w cygarach nikaraguańskich czy kubańskich), lekkie drewno. Dym pachniał mi suchym lasem i pęczkiem ziół powieszonych u powały.

 

W drugiej połowie pojawia się nieco większa moc, a także delikatna pikantność. Ale taka naprawdę delikatna, przyjemna dla podniebienia. Spalanie wzorowe, na zdjęciach popiół „zrzucałem” sam, bo paliłem w przeciągu. Cygarko spala się średnio w 35-40 minut.

 

Podsumowując: za te pieniądze nie ma szans, żeby kupić coś lepszego. Cygarko może nie tryska smakami, nie jest złożone, ale jest smaczne i naprawdę bardzo miło spędza się z nim czas. Jest jak dobry towarzysz podróży – nie narzuca się. Polecam początkującym – na pewno da Wam więcej radochy niż np. 3×3, Jose L. Piedra czy Quorum. Idealne cygarko by rozpocząć swoją przygodę z Dominikaną, idealne na spacer, idealne do kawy. Jak pisałem we wstępie – przy następnych zakupach w Cigars World biorę pudło.

P.S. Paliłem Principe w wersji robusto i powiem szczerze, że petit corona bije większego brata na głowę (ale spalę robusto jeszcze raz dla porównania).

Brać, nie zastanawiać się. Warto. Cygaro do kupienia TUTAJ.

 

[nggallery id=85]

 

 

Qń i jego niedzielne spotkanie z kurą.

Pizza z pieca i wino z beczki, czyli Pieprz i Bazylia

Dodaj komentarz