http://streetfoodpolska.pl/web/wp-content/uploads/2016/11/IMG_9262-1050x788.jpg

Magazyn Duża 9 – po prostu dobre kanapki

Kielce pokochały kanapki. Cieszy mnie to niezmiernie, tym bardziej, że kolejne miejsca robią je po prostu dobrze. Na przykład otwarty dosłownie kilka dni temu Magazyn Duża 9.

img_9274

Gwiazdami są oczywiście kanapki (mięsne i wegetariańskie), choć w menu mają także sałatki i świeżo wyciskane soki. Rzut oka na tablicę – jest w czym wybierać. Menu wrzucam w pełnej rozdzielczości, więc otwierając obrazek w nowym oknie/karcie bez problemu je sobie przeczytacie:

img_9260Wystrój lokalu jest prosty. Miejsca dużo nie ma, ale też nie jest to restauracja, kanapki robione są szybko, więc raczej nikt nie będzie tutaj przesiadywał (a może?). Zamówić, zjeść i lecieć dalej.

img_9270 img_9271 img_9272

Miałem chęć na Rozbratla, ale byliśmy późno i już go zabrakło. Zdecydowaliśmy się więc na Schab i Boczek z bryndzą. Do picia napój marki MoonBrothers o smaku arbuz-mięta.

img_9269

Napój bardzo fajny. Taka cierpko-słodko-rześka lemoniadka. 

img_9261Pora jeść. Zacznę od bułki. To ich autorskie pieczywo i muszę szczerze powiedzieć, że bardzo im się udało. Bułka jest niewysoka, więc nie trzeba kanapek zbytnio zgniatać. Jest chrupiąca, mięsista, bardzo smaczna i co najważniejsze – doskonale utrzymuje wsad, nawet najbardziej mokry. Nie rozpadła się, mimo, że moja kanapka niemal tryskała sosami. Zuch!

Schab to 180 g pociętego w kawałki i zgrilowanego schabu, ser cheddar, kiszona kapusta i sos rosyjski. Taki Reuben, tylko ze schabem zamiast pastrami. Kanapka smakowała świetnie – lekko pikantna, soczysta, wyrazista w smaku. Prosta, sycąca i bardzo smaczna pozycja. Warto.

img_9265 img_9266 img_9268

Boczek z bryndzą to także udane połączenie. Znajdziemy tutaj grilowany boczek w grubych i soczystych plastrach, którego przeciwwagą są krążki grilowanego bakłażana, chrupiąca cebula i liście rukoli, a idealnym dopełnieniem kawałki bryndzy. Dzięki tym składnikom, mimo iż boczek jest tłustawy, kanapka wydaje się lekka. Bardzo syci, jest soczysta i aromatyczna. 

img_9263 img_9264 img_9267

Podsumowując: Magazyn Duża 9 to kolejne miejsce z dobrymi kanapkami. Nie znajdziecie tutaj pastrami czy philly cheese steak’a, ale jeśli od czasu do czasu lubicie zjeść bardziej klasyczną pozycję to wpadajcie na Dużą 9 – będziecie zadowoleni. My byliśmy i chętnie wrócimy spróbować więcej.

Magazyn Duża 9ul. Duża 9

Facebook – https://www.facebook.com/magazynduza9/
There are no comments

Add yours