close
Łamanie zasad w Roxy Burger

Łamanie zasad w Roxy Burger

0udostępnień

Roxy Burger już od progu wita klientów niebanalnym wnętrzem. Cały lokal utrzymany jest w typowo rock’n’rollowych klimatach, ściany zdobią winyle, zdjęcia artystów, nawet gitara elektryczna. Nazwy burgerów w menu również są rockowe.

roxy uro 009roxy uro 011roxy uro 010

Pierwsza pozycja obowiązkowa : Jimi – buger wołowy, wersja single, czyli pojedynczy kotlet. Dlaczego nie podwójny zapytacie? Otóż dlatego, że chcąc napisać szczerą opinię nie poszedłem do lokalu głodny jak wilk, tylko po odpowiednim podkładzie (składającym się również z burgera:) ). Pierwsze wrażenie – wygląda naprawdę apetycznie, pachnie wspaniale, i co dalej? Dalej jest bułka własnego wypieku, która naprawdę dobrze smakuje i wygląda, nie pęka przy jedzeniu, rozmiar również jest odpowiedni, warzywka w odpowiedniej ilości, nienachalna ilość sosu, oraz naprawdę smaczny, soczysty kotlet, porządnej grubości. Wysmażony akurat tak jak lubię, lekko różowy w środku i doskonale doprawiony. Drugie wrażenie, albo trzecie dotarło do mnie w połowie jedzenia – do licha, to jest tak dobre, że aż szkoda jeść!! Sos bazyliowy przepięknie podkreśla smak mięsa. Dobry do ostatniego gryza.

 

Jeżeli chodzi o burgery, to zdecydowanie jestem za klasyczną wołowiną, jeżeli coś jest dobre i sprawdzone, to po co to zmieniać? Nie zmienia się zwycięskiego składu. Z drugiej strony, jeśli zwycięski skład stoi ramię w ramię z drugim składem, dlaczego nie dać mu szansy? Drugim składem był w tym przypadku burger wieprzowy i idąc tym tropem postanowiłem sprawdzić co ciekawego kryje ławka rezerwowych. Johnny Cash – burger wieprzowy ze smażonymi w panierce krążkami cebulowymi, okazał się prawdziwym hitem. Naprawdę nie sądziłem, że wieprzowy burger może zrobić na mnie takie wrażenie! Wieprzowina jest doprawiona w taki sposób, że zasługuje na medal! Albo puchar. Ewentualnie pięć. W połączeniu z przepysznymi krążkami cebulowymi dale efekt eksplozji smaku! Wieprzowy burger – bomba. Bomba atomowa. Kolejny raz kłaniam się bułce własnego wypieku.

roxy uro 013 roxy uro 014 roxy uro 015 roxy uro 018 roxy uro 019 roxy uro 021

W lokalu można napić się też piwka, w menu jest też sałatka, oraz kilka burgerów, których na pewno spróbuję. Muszę spróbować! Po tym co tam zjadłem zostałem Roxy-maniakiem, i to dużego kalibru.

 ROXY Burgers Rynek Kościuszki 20, 15-426 Białystok

Z wizytą w Roxy był Wujek Melon

 

Boca Burgers w recenzji nadesłanej

Bun Cha w Toan Pho

Dodaj komentarz