http://streetfoodpolska.pl/web/wp-content/uploads/2013/04/P1000325.jpg

Łagodne i pyszne, czyli ALEC BRADLEY AMERICAN CLASSIC BLEND ROBUSTO

Alec Bradley American Classic Blend to świetnie skonstruowane cygara o bardzo przystępnej cenie. Tworzone w fabryce Plasencia Cigars w Nikaragui. Określenia “American Classic Blend” wiele fabryk cygarowych używa do określenia cygar z pokrywą Connecticut. Sporo tytoni Connecticut pochodzących z USA rozwija się świetnie w innych krajach. Tak jest w przypadku tych cygar, gdzie tytoń do wrappera rośnie w Hondurasie. Dodatkowo cygaro składa się z zawijacza z Jalapa (Nikaragua) oraz wkładki z regionów Esteli i Condega (Nikaragua). Mix tych tytoni to łagodne cygaro o smakach m.in. cedru i orzechów. Cygara te to oferta dla początkujących palaczy, szukających łagodnego palenia za nieduże pieniądze. Cygaro o równym ciągu i spalaniu, oferujące słodki i orzechowy smak z odrobinami skórki pomarańczowej. Kremowe, przyjemne palenie.

Opis mnie zaciekawił. Po średnio-mocnych cygarach miałem chęć na coś łagodniejszego. Sięgnąłem więc po robusto ze stajni Aleca Bradleya z serii American Classic Blend. Przepiękny pierścień i gładki liść okrywowy nastawiły mnie od razu pozytywnie. Obciąłem więc podwójną obcinarką kapturek i odpaliłem cygaro gazową zapalniczką. Opis nie kłamie – to cygaro jest łagodne. Przypomina mi palone lata temu Dominikany, ale … nie do końca. Ma w sobie coś drapieżnego – to nikaraguańska wkładka, która sprawia, że cygaro choć łagodne, ma jednak pazurki.

 

Ciąg na sucho idealny, po odpaleniu również. Przez całe palenie nie sprawiało mi kłopotów, aromatyczny dym krążył po kuchni, a popiół, zwarty i biały, trzymał się jak przyspawany. Pierwszy opad nastąpił po pół godzinie i kilkunastokrotnym odkładaniu cygara do popielnicy.

 

Pierwsza tercja: smaki łagodne i kremowe, momentami słodkie z nutami drzewnymi i orzechowymi. Pyszotka połączona z łagodnością. Druga tercja: bardzo podobna do pierwszej, choć momentami odnajdywałem ziemisty posmak. Trzecia tercja: nieznaczny wzrost mocy i przewaga smaków ziemisto-drzewnych nad kremowo-słodkawymi.

 

Podsumowując: 70 minut pysznego palenia. Chętnie zapoznam się z wszystkimi formatami tej serii. Polecam początkującym, bo cygaro jest bardzo „równe” – bez fajerwerków, jest czas na doszukiwanie się smaków, palenie nie sprawia problemów, a łagodna moc zachęca do częstego pykania. Cena również bardzo przystępna, jak na tę jakość. Cygaro dostępne TUTAJ.   [nggallery id=42]
There are no comments

Add yours