close
La Aurora Maduro Belicoso – cygaro perfekcyjne.

La Aurora Maduro Belicoso – cygaro perfekcyjne.

0udostępnień

Przyszła pora na Dominikanę. I to nie byle jaką, bo z fabryki La Aurora, najstarszej dominikańskiej fabryki cygar, założonej w 1903 roku. Cygara sygnowane marką La Aurora od lat cieszą się renomą wśród palaczy. Nic dziwnego – pyszny tytoń, perfekcyjne zwijanie, bardzo wysokie noty w rankingach. Dzięki uprzejmości naszego Partnera, Cigars World, w moim humidorze leży kilka cygar sygnowanych przez La Aurorę. Mój wybór padł na cygaro z serii Maduro, w formacie belicoso, który obok robusto jest moim ulubionym.

Cygaro jest piękne, pokrywa maduro zawsze bardziej mi się podobała niż claro, jakoś ciemne cygara wydają mi się ładniejsze. Poza tym maduro obiecuje tak pożądaną przez mnie w cygarach słodycz.

Obciąłem koniec, odpaliłem. Pierwsze pufy to wyraźny smak kawy i drzewa. Ciąg perfekcyjny, za to kocham belicoso/torpedo. Aromatyczny dym zasnuł kuchnię, a ja delektowałem się smakiem. Od czasu do czasu przepłukałem usta białą kawą, która idealnie komponowała się z cygarem.

Cygaro początkowo zachowuje się jak typowa Dominikana – jest łagodne i pyszne. Dopiero od połowy jego moc wzrasta w kierunku średniej, ale do samego końca pozostaje łagodne w smaku.

Smaki: początkowo kawa i drewno, po kilku pufach wyczuć można czekoladę. Kawa stopniowo ustępuje miejsca dobremu tytoniowi,  który od 2/3 pozostaje obok drewna dominującym smakiem. Jednak kremistość i słodycz również towarzyszą nam do końca palenia.

Paliłem to cygaro około 80 minut i było to cudowne 80 minut. To jedno z tych cygar, które KONIECZNIE trzeba spróbować. W moim humidorze na pewno zagości jeszcze niejeden raz. Obcowanie z tym cygarem to była czysta przyjemność, którą zamierzam często powtarzać.

La Aurorę Maduro Belicoso możecie nabyć TUTAJ.

 

[nggallery id=49]

 

 

 

III Wieczór Tatarowo – Golonkowych Jawnożerców – Restauracja Parkowa

Dobry hamburger za 7 zł? Takie rzeczy tylko w Toruniu!

Dodaj komentarz