http://streetfoodpolska.pl/web/wp-content/uploads/2014/01/P1020009.jpg

Kupony rabatowe do Maka, czyli jak zjeść taniej

McDonald’s albo się lubi albo nie. Ja lubię, więc kiedy wypuścili nową ofertę rabatową, zaopatrzyłem się w kupony i ruszyłem jeść. Dzięki kuponom można zawsze parę złotych zaoszczędzić, a dla mnie była to okazja do zamówienia rzeczy, których do tej nie testowałem.

Miałem więc kupon na zestaw McWrap + sałatka z sosem + woda mineralna, a na wszelki wypadek dobrałem jeszcze 6 sztuk McNuggets z sosem. Zestaw dzięki kuponom kosztował 12 zł, McNuggets 6 zł (mam Bonifikartę, ale są też kupony 2 porcje McNuggets w cenie jednej). Normalnie 6 sztuk nuggetsów kosztuje 8,30 zł. Za całość zapłaciłem więc równe 18 zł.

P1020009

Zacząłem od McNuggetsów:

P1020010P1020012

Jak widać pod chrupiącą i dobrze doprawioną panierką znajdziemy soczyste mięsko z piersi. Nuggetsy maczane w sosie BBQ smakowały mi, choć nie ukrywam, że jeśli chodzi o kurczaka w Maku, to zdecydowanie najbardziej smakuje mi we wrapach (ten bez panierki). W zestawie z frytkami i napojem albo sałatką mogą stanowić ciekawą propozycję na średni głód, same tylko jako przekąska.

Zestaw. 

Sałatkę w Maku zamówiłem po raz pierwszy. Normalnie kosztuje 3,50 zł. Wybrałem do niej sos Cezar. Nie mając doświadczenia w tym temacie polałem go na wierzch i pomieszałem widelcem.

P1020014

W kubełku znajdziemy miks sałat, troszkę marchewki i pomidora. Osobiście zamieniłbym np. sałatę lodową (za którą nie przepadam) na świeżego ogórka. Ale to już takie moje czepialstwo. Jak wiecie, bo niejednokrotnie to pisałem, staram się w takich miejscach z warzywami nie przesadzać, no chyba, że decyduję się na potrawę typowo wegetariańską. Sos Cezar smaczny, choć nie ukrywam, że z kurczakiem smakowałby lepiej ;) Czy zamówię ponownie? Raczej następnym razem spróbuję sałatki Premium z kurczakiem i grzankami. Sporo droższa, ale większa i… ma mięsko. Ta za 3,50 zł mogłaby być dobrym uzupełnieniem np. Kanapki Zbójnickiej, która sama w sobie dla mnie za sucha. No i uczciwie trzeba przyznać, że 3,50 zł to niska cena za kubełek sałatki.

McWrap.  Wybierać możemy między wszystkimi dostępnymi McWrapami, ja zdecydowałem się na McWrapa Kurczak Orientalny z sosem ostrym. Wg paragonu dzięki kuponowi kosztuje 7,90 zł, a więc o 3 zł taniej niż solo. Pisałem już o nim wcześniej, ale skoro wziąłem to powtórzę: to moim zdaniem najlepszy wrap w ofercie McDonald’s. Dużo soczystego, grillowanego kurczaka, sporo chrupiących warzyw i świetny sos – smakuje jak dobry kebab z kurczakiem :)

P1020015P1020016P1020017 

Woda mineralna. Woda, jak woda. Jakoś do takiego jedzenia zdecydowanie bardziej smakuje mi cola.

Podsumowując: za 18 zł najadłem się, spróbowałem dwóch nowych dla mnie dań (McNuggets i Sałatka), wyszedłem zadowolony ALE: o ile McWrap nie zawiódł, to taki zestaw „fit” (sałatka + woda mineralna) nie jest dla mnie. Wolę z frytkami i colą. Fakt, najdałem się i było mi lekko, ale… smak nie ten. Dla kogoś, kto też za „fit” nie przepada dużo lepszą opcją będzie (i zdecydowanie najkorzystniejszą cenowo)  kupon na zestaw BigMac + średnie frytki + średni napój za 10 zł. Szkoda, że w książeczce rabatowej jest tylko jeden :)

P1010885
There are no comments

Add yours