http://streetfoodpolska.pl/web/wp-content/uploads/2013/12/lokal-2.jpg

Krowa na Deptaku, czyli nowe burgery w Szczecinie

Dobre jedzenie wcale nie musi zachęcać smaczną nazwą i tym kierowali się właściciele nowo powstałego lokalu w Szczecinie pod oryginalną nazwą ,,Krowa na deptaku’’. 

lokal 3

 

Lokal urządzony jest dość gustownie, jednak postarano się o zachowanie pewnego rodzaju klimatu, który idealnie pasuje do idei baru, a mianowicie tzw. swojskich klimatów w eleganckim stylu.

 

lokal 1lokal 2 lokal 4 lokal 5

 

Drewniane meble w postaci stołów i krzeseł, oraz czarne lampy, jakie zawisły tuż nad nimi sprawiają, iż każdy klient czuje się jak u siebie w domu. Niemniej lokal ten, to miejsce, w którym można zjeść tylko i wyłącznie  burgery. Warto jednak nadmienić, iż począwszy od nazw burgerów przez ich składniki do formy ich przygotowania, ten lokal charakteryzuje się, niespotykanym na rynku szczecińskim, perfekcyjnym przygotowaniem.

Przede wszystkim nazwy burgerów nawiązują do nazwy baru np. krowa zboczona, krowa w kurniku, krowa z kozią bródką, krowa na wypasie itp. Każdy burger oprócz ciekawych i humorystycznych nazw wyróżnia się świeżymi składnikami, a mianowicie specjalnie na potrzeby baru wypiekanymi bułkami typu grahamka i sezamowa, wołowiną prosto od renomowanej firmy, oraz warzywami od równie uznanych dostawców.
Ale przejdźmy do konkretów, na pierwszy rzut poszła „Krowa” zwykła,w której skład wchodziło 150 g wołowiny, sałata, pikle, pomidor, czerwona cebula do tego sos pomidorowy oraz majonez . Z racji tego, że był to mój pierwszy raz z burgerem tego typu, nie wiedziałem z czym będę miał konkretnie do czynienia. Po zapłaceniu wraz z moim współlokatorem zajęliśmy  miejsca w oczekiwaniu na zamówienie. Po około pięciu minutach dostaliśmy swoje burgery.

 

wstawka 1

 

Po rozpakowaniu pierwsze, co było można wyczuć, to zapach sezamu. Nie było nad czym się zastanawiać – od razu wzięliśmy się za próbowanie.

 

wstawka 2 wstawka 2 wstawka2 wstwka2

 

Na pierwszy rzut oka zwykły burger, ale po spróbowaniu nasze kubki smakowe zaczęły wariować w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Mięso było odpowiednio przysmażone, nie za suche, idealnie komponujące się z resztą składników. Ilośc sosu nie przeszkadzała w pochłanianiu cieszącego oczy burgera. Ogórek, pomidor i cebula nadawały aromatyczny smak, co sprawiło, że chciało się więcej. Kończąc poczułem lekki niedosyt.

 

wstawka 3


Na drugi rzut poszły
Krowa z kozią bródką i Krowa zboczona, niestety te pozycje nie przypadły nam do gustu tak bardzo jak zwykła krowa, jeśli chodzi o Zboczoną to teoretycznie niczym się nie rózni od zwykłej krowy, dodane zostały dwa plastry bekonu, ser cheddar oraz sos BBQ zamiast majonezu. Jak dla mnie bekonu ciut za mało, praktycznie niewyczuwalna ilość, sos natomiast jak najbardziej w porządku.
Krowa z kozią bródka była mdła, ser kozi, sos balsamico malinowy i BBQ nie współgrały razem za dobrze. Nie jestem smakoszem i znawcą serów ale mnie ser kozi popsuł smak tego burgera.

Krowa z kozią bródką:

koza 4 koza 4 -1 koza 4 koza 4 koza4 koza4

 

Krowa zboczona:

zbok  4 zbok 4 zbok 4 zbok4 zbok4

 

 

Takie jest moje zdanie na temat tych burgerów. W Krowie na Deptaku nie ma mowy o produktach mrożonych czy przechowywanych w inny sposób – świeżość i jakość idą ze sobą w parze! Właściciele bardzo dobrze rozumieją, czego oczekują klienci, kolejną miłą niespodzianką jest to, iż burgery przygotowywane są na oczach klientów. Nikt zatem nie może mieć wątpliwości, co do staranności oraz higieny ich przygotowywania. Obecnie ceny burgerów o niespotykanych, jednakże wspaniałych zestawieniach smakowych kształtują się od 12,00 zł do 16,00 zł. Serwowane jest również piwo, gdzie spośród wielu smaków klienci chętnie
delektują się irlandzkim lub śliwkowym.

,,Krowa na deptaku’’ czynna jest każdego dnia z tym, że od niedzieli do czwartku w godzinach od 12.00 do 00.00, natomiast w każdy piątek i sobotę od 12.00 do 02.00.

Fenomenem tego baru jest niepowtarzalność w każdym calu. Świetny wystrój, smaczne i świeże burgery, przystępne ceny, miła atmosfera i obsługa, oraz wiele innych czynników, które to miejsce czynią kultowym w Szczecinie. Ja wrócę tam na 100% !

Więcej można zobaczyć tu http://www.mmszczecin.pl/465577/2013/11/20/krowa-na-deptaku–nowy-bar-w-szczecinie-czy-to-nowa-moda-na-hamburgery-wideo-zdjecia?category=biznes

 

Krowa na Deptaku – ul. Księcia Bogusława X 47/10, 70-440 Szczecin. MAPA

Nowe smaki w Szczecinie odkrywał dla Was Bartosz Wojtasik.

 
Post a new comment