close
Kościelisko – najlepsze bed & breakfast oraz miejsce na ciacho w Zakopanem

Kościelisko – najlepsze bed & breakfast oraz miejsce na ciacho w Zakopanem

0udostępnień

W dzisiejszej recenzji mało będzie tekstu, za to dużo zdjęć. Jak pewnie widzieliście na fan page, cztery dni spędziłem w górach. Taki mały wyskok regeneracyjny. Spaliśmy w Kościelisku. I nie tylko spaliśmy, bo wykupiliśmy również śniadania, a pierwszego dnia obiad.

Wynajem Pokoi u Marysi to najlepsze, co może Was spotkać w Kościelisku. Domowa atmosfera, rewelacyjni gospodarze, idealne położenie.

Nie jesteśmy blogiem turytyczno-podróżniczym, więc nie będę skupiał się na opisach pobliskich tras narciarskich czy spacerowych, albo urokach położonej o rzut beretem Doliny Kościeliskiej. Za to powiem Wam, że warto wykupić sobie tutaj śniadania i/lub obiady, bo karmią tak, że niech się schowa niejedna restauracja. Pierwszego dnia zajechaliśmy na obiad, składający się z mocnego rosołu z domowym makaronem i grubych na palec schabowych z kapustą po góralsku i ziemniaczanym puree. Kolejne dni to już tylko śniadania, bo chciałem przywieźć kilka recenzji. Ale śniadania serwują takie, że proszę siadać. Przede wszystkim JAKOŚĆ. Jak sery to od lokalnego producenta. Jak wędliny to również dobrego źródła lub robione domowe. Dżemy i insze konfitury – domowe. Porcje gargantuiczne, a czego nie zjecie – zabieracie sobie do lodówki i możecie zjeść np. na kolację. Krótko mówiąc polecam, zobaczcie sami na zdjęciach. Koszt doby ze śniadaniem – 80 zł/osoba. W domu dla gości dostępne wi-fi, przystanek 20 m od domu, stacja paliw – ok. 100 m.

Marysia – wynajem pokoi – Kościelisko, Strzelców Podhalańskich 25

WWW – http://www.marysia.infoturystyka.pl/o_nas/

No to teraz coś na słodko. Cukiernię Samanta na zakopiańskich Krupówkach polecało mi wiele osób. Wpadliśmy tam cała ekipą. Naszym łupem padły: czarna kawa, trzy małe, białe czekolady na gorąco, dwie czarne czekolady na gorąco, domowe ciastko czekoladowe, sernik wiedeński, torcik hiszpański, torcik trio czekoladowe i tort kajmakowy. Wszystko pyszne, zjedliśmy z prawdziwą przyjemnością. Podsumowując: jeśli będzie w Zakopanem i najdzie Was na coś słodkiego, to Samanta będzie doskonałym wyborem. Idealne położenie, pyszne ciacha, kawa również, a ceny niewygórowane. Będę wracał.

Cukiernia Samanta – Krupówki 4a, Zakopane (inne lokalizacje na stronie)

WWW – http://www.cukierniasamanta.pl

Do Syta. Jak piszą, tak jest

Gazdowo Kuźnia. Dobre jedzenie na Krupówkach

Dodaj komentarz