close
Kolejna pizza na dowóz w Nowej Hucie.

Kolejna pizza na dowóz w Nowej Hucie.

0udostępnień

Pizzerii w Krakowie jest wiele, coraz częściej niestety jest problem z jakością tego, co możemy otrzymać w dostawie do domu. Wiadomo, pizzę powinno się jeść świeżą, zaraz po przygotowaniu, a nie pół godziny później, po podróży w tekturowym pudełku w niewiadomo jakich warunkach. Ideałem byłaby pizza z pieca opalanego drewnem i pieczona nie dłużej niż kilka minut w bardzo wysokiej temperaturze. I takie pizze również się w Krakowie zdarzają. Palermo to sieć kilku luźno ze sobą powiązanych lokali. Nowohucki oddział istnieje przynajmniej kilka lat i jeszcze nigdy nie zawiodłem się na ich pizzy.

Kiedy przychodzi głód rzadko kierujemy swój wzrok ku nowościom, częściej wybieramy to, co już kiedyś nam smakowało. Tym razem wybór padł na nowohuckie Palermo i jedną z najprostszych pizz w ich menu czyli Salame. Dla mnie im mniej składników na pizzy tym lepiej, tutaj jest tylko ciasto, sos pomidorowy, ser, salami no i zioła. Placek ma 50 cm średnicy, nie mierzyłem, wierzę na słowo. Po zamówieniu na stronie internetowej otrzymujemy powiadomienie mailem i smsem, że restauracja przyjęła zamówienie i dowiadujemy się ile przyjdzie nam czekać na placek. Pizza przyjeżdża kilka minut wcześniej niż było to zapowiadane, wciąż jest gorąca, a po otwarciu opakowania roztacza się bardzo przyjemny zapach. Pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne, wprawdzie ziół nie jest wiele, ale za to salami wygląda dobrze, ser miejscami jest mocniej przypieczony, to lubię.

pizza pizza1 pizza2Po rozdzieleniu na kawałki możemy zobaczyć jaka jest grubość ciasta i warstwy sera. Nie trawię pizzy na grubym cieście, lubię cienkie albo ultracienkie. Tutaj jest ultracienkie, a warstwa sera jest więcej niż wystarczająca. Człowiekowi przebiega w myślach menu i zaczyna sobie wyobrażać ile sera jest na pizzach gdzie ma być go podwójna porcja. Kiedy bierzemy kawałek w rękę ciasto ugina się znacznie. Pierwszy gryz i ekstaza, ser dobrej jakości, salami pikantne i świetnie przypieczone, ciasto gdzieś w tle, ale nie inwazyjnie daje o sobie znać, ziół nie ma przesadnie dużo ale gdzieś tam szemrają. Wyśmienita pizza. Po prostu. Bardzo serowa, z delikatnym mięsnym akcentem, niczego jej tak naprawdę nie brakuje.

pizza3

Powrót po latach do Palermo okazał się strzałem w dziesiątkę. Pizza zamówiona przez stronę internetową, sprawnie i szybko, dojechała przed czasem określonym w potwierdzeniu i była bardzo smaczna. To na pewno nie jest ostatni raz kiedy zamawiam pizzę w nowohuckim oddziale Palermo.

Michał Turecki

Ceny:

Pizza Salame 50 cm – 30,80 zł

Pepsi 1 litr w promocji – 1 zł

Strona internetowa z możliwością zamówienia: http://www.palermonowahuta.pl/

Strona na Facebooku: https://www.facebook.com/pages/Pizzeria-Restauracja-Palermo/357377680947023

Palermo Nowa Huta, Bieńczycki Plac Targowy 18, Kraków – Nowa Huta.

 

Sphinx. Zamysł reaktywacji, niesmak prawie reanimacji.

Mateusz na bazarze, czyli Bun Cha

Dodaj komentarz