close
Kolejna nowohucka pizza z dowozem. Po raz kolejny pokarało…

Kolejna nowohucka pizza z dowozem. Po raz kolejny pokarało…

0udostępnień

Jestem dość mocno przywiązany do dostawców, zarówno jedzenia jak i usług. Czasem jednak są takie dni, kiedy trzeba spróbować czegoś innego. Na ogół nie warto, jednak pluję sobie w brodę dopiero po fakcie. Lubię sugestie, lubię mówić „sprawdzam” jak ktoś coś poleca. Pod poprzednim tekstem o znajdującej się wciąż poza zasięgiem konkurencji pizzerii ElKura jeden z Czytelników polecał Kwadratpizza.pl. Nie pozostało mi nic innego, jak spróbować.

Pizzaportal przysłał SMSa, że daje 20% zniżki przy płatności mobilnej przez aplikacje. 20% robi robotę, a że nie chciało nam się spędzić walentynkowego wieczoru w kuchni, podjęliśmy decyzję – zamawiamy. Liczyliśmy się, że dostawa chwilę zajmie… sama aplikacja zarzuciła czasem 90 minut, no nic, w końcu nie jest to zwykła sobota. Po 90 minutach Małżonka próbowała zadzwonić w sprawie pizzy, niestety telefon był wyłączony. Pizza dojechała 10 minut później, czas realizacji 1:40 – jak dla mnie dużo, dużo za dużo nawet jak na taki dzień.

Pizza dostarczona w pudełku z zamokniętym jednym rogiem, ciepła (nie mylić z gorąca), w pudełku pod pizzę podłożona auminiowa folia, jednak nie jest ona rozłożona na całym dnie, ot kawałek folii rzucony na odwal się. Sosów nie stwierdzono, podejrzewam, że przy zamówieniach przez pizza portal promocja „Za każde wydane 25 zł sos do pizzy gratis” nie obowiązuje. Tudzież ktoś sobie zapomniał, nie wnikam.

DSC_3378 DSC_3379
DSC_3380
Hasło na ulotce głosi: „To samo KWADRATowe pudełko* *28% Twojej ulubionej pizzy gratis”
W przeliczeniu pi razy oko kwadratowa pizza o przekątnej 63cm to powierzchnia zbliżona do okrągłej o średnicy 51 cm. W opisywanej ostatnio przez mnie El Kurze było to 50 cm średnicy za 35 zł. Tu mamy 36 złociszy, średnica 45, przekątne jednak są mniejsze, niż podawane na ulotce i mamy 58, max 60 cm zamiast obiecanych 63. 63 przekątnej ma pudełko… Niby niewiele, ale jak ktoś opiera swoje hasło reklamowe na takich niuansach, wymagam, by był dokładny. Za te same pieniędze u konkurencji mamy podobną powierzchnię pizzy i mniejszą ilość brzegów bez dodatków.
DSC_3388 DSC_3389
Co do samej pizzy – nie lubię składników rzucanych na ser, a nie pokrytych serem, jednak jest to tylko szczegół. Samych składników za wiele nie ma: 8 plasterków salami, 9 plasterków szynki, boczek gdzieś tam był, ale mało zauważalny, pieczarki sypnięte na odwal się, nie do końca równomiernie, trochę jalapeno, trochę więcej czerwonej papryki, gdzieś tam po środku sypnięte chilli, Żona trafiła na skupisko, ja nie. Przy brzegach ciasto niskie, twarde, ale nie chrupiące, nie pulchne, co przy takich odległościach od początku układania składników byłoby pożądane, żeby się te brzegi dało zjeść ze smakiem. Smakowo powiedzmy poprawnie z minusem, nie powala, odrobina więcej składników mięsnych, mniej czerwonej papryki (chyba marynowanej, bo kwaśnej) i ser na wierzchu mogłyby pomóc, jednak do El Kury daleko. Ciasto od spodu wypieczone dobrze z jednej strony, z drugiej trochę bledsze, ale nie surowe. Do jakości składników zastrzeżeń nie mam, choć ser się nie ciągnął i nie był zbyt zauważalny. Mam wrażenie, że składników dają mizernie.

DSC_3381 DSC_3383 DSC_3385 DSC_3386 DSC_3391 DSC_3392

Podsumowując – biorąc pod uwagę cenę zbliżoną do średniej na rynku, czas oczekiwania na poziomie 100 minut, zamoczone pudełko, temperaturę poniżej oczekiwanej – nie zamówię po raz kolejny.

Zamówiona pizza to Dracula, skład wg ulotki:
sos, ser mozzarella, szynka, boczek, salami, pieczarki, papryka, papryka jalapeno, chilli, oregano
Cena 36 zł za placek o rzekomej przekątnej 63 cm (było około 60, z tendencją w dół) i długości boku prawie 45 (pośrodku było, po brzegach kiepsko). Pizza oznaczona jako ostra, jednak była ona miejscami zaledwie pikantna. W związku z promocją w pizzaportal zapłaciłem 28,80 zł i może dobrze, bo 36 po otwarciu pudełka byłoby mi żal.

Wojtek M. Jot

WWW: Kwadratpizza.pl

Kraków, os. Dywizjonu 303 nr 73
Czynne w dostawie:
Pn – Czw : 11 – 23
Pt – Sob : 11 – 01
Nd : 12 – 23

Takie rzeczy tylko w USA. Wizyta w Big Mac Museum

Bałkany na Wesołej, czyli burek, pizza, kebab i manti.

Dodaj komentarz