close
Kebab & American Burger – bo czasami mam ochotę na kebaba.

Kebab & American Burger – bo czasami mam ochotę na kebaba.

0udostępnień

Od czasu do czasu dopada mnie ochota na coś naprawdę śmieciowego, na kebaba ciętego z wielkiego bloku mielonki, zawiniętego w cienkie ciasto. Nie wstydzę się tego, każdy ma jakieś słabości, ja mam słabość do takiego kebaba. Pewnego dnia, kiedy okazało się, że opisywany tutaj przeze mnie lokal Felix Chicken na Starowiślnej w Krakowie przestał istnieć, skierowałem swój wzrok na niepozorną budkę znajdującą się za przystankiem tramwajowym po przeciwnej stronie ulicy.

1 2

Kebab & American Burger nie zachwyca swoim wyglądem, ale nie raz przekonywałem się, że w takich niepozornych budkach, zjeść można naprawdę dobrze i w śmiesznie niskich cenach. Menu jest dość obszerne, ale apetyt na kebaba powoduje, że nie zauważam nic innego. Szybkie zamówienie, doprecyzowanie dodatków i ostrości sosu i po kilku minutach w moich rękach ląduje sporych rozmiarów zawiniątko.

3 4

Mięso pocięte nieco grubiej niż zwykle, niestety nie ścinane świeżo a jedynie podgrzane w zawiniętej już tortilli więc nie bardzo gorące, na szczęście nie zdążyło się jeszcze zeschnąć. Dodatki świeże, kapusta pekińska nie była gorzka, pomidor nie zeschnięty, sos kupny ale smaczny. Ogólne wrażenie bardzo dobre, choć pewnie ścięte na świeżo mięso byłoby jeszcze lepsze.

5

Ktoś mógłby zapytać po co recenzować coś, co w niemal każdym miejscu, każdym okienku smakuje tak samo? Ano dlatego, że nawet najmniejsze detale powodują, że smak całości może być bardzo różny. W Kebab & American Burger można zjeść całkiem smacznie, nie musimy obawiać się rozstroju żołądka ale też nie spodziewajmy się niewyobrażalnej uczty dla zmysłów. To po prostu poprawny kebab w niewygórowanej cenie.

Michał Turecki

Ceny:

Kebab w tortilli – 12 zł

Kebab & American Burger, róg ulic Miodowej i Starowiślnej, Kraków

Strona na Facebooku: https://www.facebook.com/KebabAmericanBurger-1421488044786767/timeline

BROOKLYN RESTAURANT&BAR – WAEL DONE!

Tanie lunche – Strudel Factory

Dodaj komentarz