close
Jedzenie na trasie – Restauracja Zodiak

Jedzenie na trasie – Restauracja Zodiak

0udostępnień

Na trasie S7 w Białobrzegach znajduje się motel i Restauracja Zodiak. Wiele razy tamtędy przejeżdżałem, ale zawsze byłem tak najedzony, że fakt istnienia restauracji jedynie rejestrowałem podświadomie i jechałem dalej. Ostatnio jednak traf chciał, że musiałem się tam zatrzymać, więc skorzystałem z okazji i zjadłem obiad.

img_7400 img_7401

Menu jest dość obszerne, a prym w karcie wiodą dania kuchni polskiej. Zdecydowałem się na zupę cebulową (specjalność zakładu) za 6 zł oraz schabowego (11 zł), do którego dobrałem zasmażaną kapustę i opiekane ziemniaki. Do picia dużą Pepsi, a cały rachunek zamknął się kwotą 32 zł.

Zupa cebulowa z grzankami. Gęsta, esencjonalna, dodatkowo posypana obficie tartym serem zaspokaja głód, dobrze smakuje, jednak wolałbym by grzanki podane były osobno. W talerzu bowiem znalazło się ich dużo, lecz tak nasiąknięte, że nie ma tu mowy o chrupiących grzankach, a kawałkach mokrej bułki.

img_7395 img_7396

Gdyby nie ta namoczona bułka ocena byłaby wyższa, bo zupa była naprawdę dobra i sycąca.

Schabowy. Usmażony idealnie, nieprzesadnie rozklepany, soczysty, z chrupiąca panierką i dobrze doprawiony. Nie mam uwag. Opiekane ziemniaki usmażone w punkt – chrupiąca skórka i miękkie wnętrze. Zasmażana kapusta także nie odstaje. Dobrze nakminkowana, kwaskowa, znajdziemy w niej sporo kawałków kiełbasy. Całość bardzo sycąca i smaczna.

img_7397 img_7398 img_7399

Podsumowując: warto zjechać z trasy i zjeść w Zodiaku. To co zamówiłem to może nie jest jakiś kulinarny szczyt, ale na pewno solidna i smaczna kuchnia. Po przyprawy sięgnąłem tylko raz – by posolić ziemniaki. Smacznie, niedrogo i sycąco, bo porcje duże. Warto.

Restauracja Zodiak – Radomska 18, 26-800 Białobrzegi

WWW: http://www.zodiak.org.pl

Football Burger – dobry początek

Ameryka w Wilanowie, czyli wizyta w Dunkin Donuts

Dodaj komentarz