close
Duży i smaczny – New York Burger w Hollywood

Duży i smaczny – New York Burger w Hollywood

0udostępnień

Pierwsza moja wizyta w tym miejscu skończyła się kompletna klapą. Obiecałem sobie jednak, że nie skreślę lokalu od razu, odczekam jakiś czas i spróbuję ponownie, bo menu bardzo obiecujące było. Od stycznia upłynęło dużo czasu, a opinie o serwowanych w Hollywood burgerach docierały do mnie pozytywne. Uznałem więc, że nadeszła pora by samemu sprawdzić po raz kolejny.

 

Tym razem odpuściłem sobie klasyka z frytkami i sałatką, wybrałem New York Burgera. Bez frytek i coleslawa kosztuje 17 zł, więc jak na „gołego” burgera jeszcze akceptowalnie, ale już nie mało. Skład tego burgera to: wołowy kotlet, gorgonzola, roszponka, pomidor, cebula, sos czosnkowy i sos pomidorowy. Nie ukrywam, że mój wybór podyktowany był obecnością gorgonzoli, którą uwielbiam. Po około 15 minutach burger zajechał na stół. Prezentował się okazale:

 

nyburger1

 

 

Niuchnąłem – czuć gorgonzolę, znaczy powinno być dobrze. Zajrzałem pod daszek:

 

nyburger2

 

nyburger3

 

 

Kotlet jak w dawnym VooDoo – ogromny i płaski (już wiem, czemu Mocny był zadowolony). Przy pierwszej wizycie uraczono mnie dwoma wysuszonymi wypierdkami, teraz było już bez żadnej ściemy. Solidny kawał wołowego mięcha, soczysty i dobrze doprawiony. Gorgonzola cudnie rozlana na kotlecie, daje nie tylko nieziemski aromat, ale i kapitalnie podbija smak. Kolejny plus to surowa cebula, która nadaje lekkiej ostrości. Łagodność niosą ze sobą pomidor i roszponka, ta druga na szczęście w ilości idealnej – czuć ją w tle, ale nie przeszkadza. Sosy dobre, nawilżają i podkreślają smak, doskonale komponują się z całością.

I byłoby idealnie, gdyby nie bułka. Jest po prostu kiepska. Sucha, niesmaczna i przede wszystkim nie jest w stanie utrzymać wsadu. Burgera TRZEBA jeść sztućcami, co dla mnie jest wadą. Niemożliwe jest utrzymanie tego wszystkiego w kupie, bo bułka po prostu się rozpada.

nyburger4

Podsumowując: za 17 zł dostajemy naprawdę solidną porcję jedzenia (kotlet wygląda na 200 g, nie dopytałem). Wsad jest bardzo smaczny i nie mam się tym razem do czego przyczepić. Jedynie kiepska bułka psuje ogólną radość z jedzenia tego burgera. Poprawcie bułkę, a będzie idealnie. Ja wpadnę jeszcze na inne burgery, jest w czym wybierać.

Hollywood American Bar & Grill znajdziecie na ulicy Wesołej 28 w Kielcach.

Powróćmy jak za dawnych lat, czyli fast food z przyczepy

Nowy dział na blogu

Dodaj komentarz