http://streetfoodpolska.pl/web/wp-content/uploads/2013/07/cpp-cala.jpg

Duże jest piękne, czyli 57 cm przyjemności

Nie, to nie będzie wpis o mega wibratorze. To będzie wpis o wielkiej pizzy.

 

Znacie to uczucie wieczornego ssania, kiedy organizm domaga się czegoś kalorycznego? Lenistwo przeważyło, więc zamiast wyjść z domu zamówiliśmy przez internet. Skusiliśmy się na ofertę sieci Crazy Piramid Pizza, bo dawno stamtąd pizzy nie zamawialiśmy. We wtorki do każdej pizzy rodzinnej dodają gratis 1 l napoju. Tym razem nie braliśmy dwóch różnych połówek, nasz wybór padł na pizzę o nazwie Mumia Powraca w rozmiarze 57 cm. Cena 39 zł, 3 sosy i napój gratis.

 

Pizza dotarła do nas po około 40 minutach od złożenia zamówienia. Dotarła mega gorąca, co od razu nastawiło nas pozytywnie do konsumpcji.

 

 

Jest naprawdę wielka, ostatnio wszystkie pizze zamawialiśmy w rozmiarze 42 – 45 cm, więc te 57 cm z Crazy Piramid robiło wrażenie. Na placku znajdziemy: sos, ser, salami, kabanosa, paprykę, paprykę pepperoni, oliwki zielone i zielony groszek. Ten groszek trochę mnie dziwił kiedy czytałem menu, ale jednocześnie byłem ciekaw, jak się będzie komponował z resztą składników i ta ciekawość chyba przeważyła przy wyborze.

 

A więc … zabieramy się do jedzenia.

 

Ciasto: cienkie (ale nie tak cienkie jak np. Pod Trójką czy w American Home), sprężyste, ranty chrupiące, spód nie przypalony.

 

 

Składniki: jest ich naprawdę dużo. I są dobre. Salami oraz kabanos soczyste i wyraziste w smaku, oliwki dobrze wyczuwalne, papryka pepperoni pikantna, ale nie paląca, kapitalnie podkręcająca smak. Jej ostrość łagodziły papryka słodka i groszek, który także był słodkawy. W sumie sprawdził się ten groszek bardzo dobrze – nie był nachalny, na pierwszy plan się nie pchał, a swoje robił.

 

 

 

 

Sosy i napój: napój to litrowa Mirinda, a sosy to czosnkowy, pomidorowy i majonezowo – keczupowy (tak mi się smakowo wydawał), łagodny. Zwykle sosów nie używam, tym razem spróbowałem wszystkich. Co do pomidorowego, to nic się nie zmieniło – jak wielokrotnie pisałem, te dawane w pizzeriach nigdy mi nie smakują. Czosnkowy klasyczny i poprawny, natomiast ten pomarańczowy najlepszy z całej trójki.

 

 

 

Podsumowując: za 39 zł najedliśmy się (3 dorosłe osoby + nastolatka) po pachy. 57 cm to rozmiar dobry dla 5-6 osób. Stosunek cena – ilość rewelacyjny, cena – jakość bardzo dobry. Polecam.

 

Zamawialiśmy z lokalu w Kielcach na ulicy Jana Pawła II 17.