close
Cudo w przedwojennym klimacie, czyli cygaro Aurora Preferido No.2

Cudo w przedwojennym klimacie, czyli cygaro Aurora Preferido No.2

0udostępnień

Oglądałem ostatnio po raz n-ty Vabank I i II. Bardzo te filmy lubię, bo lubię epokę Dwudziestolecia międzywojennego. I tak sobie patrzyłem, jak panowie cygara palą. A szczególnie Duńczyk, który z cygarem się nie rozstawał. Zwróciliście uwagę na kształt tych cygar? Żadnej corony, żadnego churchilla, krótkie cygarka charakterystycznie zwężone na końcach. Bardzo popularny w pierwszym 30-leciu XX wieku format – perfecto. Miałem podobne cygaro w swoim humidorze nadesłane mi przez Cigars World. Cygaro, które zawsze chciałem spróbować – Aurora Preferido No. 2.

Cygara z tej najstarszej na Dominikanie fabryki nigdy mnie nie zawiodły. Kocham dominikańskie cygara za ich łagodność i złożoność smaków. Ostatnio zachwyciła mnie La Aurora Maduro Belicoso, przyszła pora na mniejszy format.

Cygaro jest… po prostu śliczne. Ma w sobie to coś, co jeszcze przed odpaleniem nie pozwala przejść obok niego obojętnie. Angażuje wzrok, węch i dotyk, chce się wziąć je w rękę, pogłaskać, polizać, a nawet, jak wyznała mi żona – ugryźć.

Obciąłem kapturek i sprawdziłem ciąg. Perfekcyjny. Na sucho wyczułem smak rosnących na łące ziół, świeżość i obietnicę czegoś wyjątkowego.

Z opisu dystrybutora:

Cameroon-Platinium

Tworzone przez La Aurora, najstarszą fabrykę na Dominikanie powstałą w 1903 roku.  Prawdziwe arcydzieła, cygara te są tworzone tylko przez najlepszych specjalistów torcedors, którzy mają więcej niż 15 lat doświadczenia. Każdy z nich produkuje najwyżej 125 cygar dziennie. La Aurora Preferido to perfekcyjne cygara proponujące bardzo zrównoważony palenie.  To cygara, do których tworzenia używa się liście tytoniu przechodzące bardzo długotrwały i skrupulatny proces przetwarzania. To liście przechodzące m.in. czteroletni proces dojrzewania, leżakujące w dębowych beczkach po rumie. Aurora Preferido są wynikiem długotrwałej pracy nad sporządzeniem mieszanki z najlepszych tytoni, najwybitniejszych procesów ich przetwarzania oraz testów nad smakiem i aromatem. To typowo ekskluzywny wyrób tylko na wyjątkowe okazje. To najlepszy wybór dla tych, którzy poszukują esencji  najwyższego rodzaju  doświadczeń wybitnych twórców cygar połączonych z najlepszymi mieszankami tytoni na świecie.

To cygaro to arcydzieło ręcznej pracy. Perfekcyjnie wykonane jedno z najlepszych cygar świata ! Ma doskonały ciąg i palenie, dając dużo aksamitnego dymu. Doskonałe smaki, m.in. czekolady.

 

Po takim opisie ślinianki pracowały mi równie intensywnie, jak wyobraźnia. Odpaliłem więc…

I już wiem, co sobie zafunduję na 40 urodziny. Cygara z tej właśnie serii. To było jedno z najlepszych cygar, jakie paliłem. Perfekcyjne spalanie, perfekcyjna konstrukcja, smaki, które uwodziły i boski, aromatyczny dym.

Wyczułem w tym cygarze zioła, miętę, drzewne aromaty i morską sól. A pod koniec również akcenty pieprzu. Paliłem i mlaskałem. Spaliłem to cygaro do poparzenia palców – z naprawdę ogromnym żalem odłożyłem końcówkę do popielnicy.

Podsumowując: cygaro dość łagodne, ale wyraziste. Czysta przyjemność palenia, kwintesencja dominikańskich cygar. Ja wiem, że w moim humidorze kilka sztuk pojawi się niebawem, tylko czy wytrzymam, żeby dobrze je wysezonować? Kosztuje 35,90 zł i powiem szczerze – zdecydowanie warte swej ceny. Jakość i przyjemność palenia, jakie to cygaro oferuje sprawia, że można się od niego uzależnić. Ja już mam objawy odstawienia. Polecam zdecydowanie!

Cygaro można nabyć TUTAJ.

 

[nggallery id=55]

 

 

Mateusz na tropie toruńskich burgerów, część 3 – Luizjana

Dwa hot dogi i jedno panini, czyli przekąski ze Statoil, BP i Shell

Dodaj komentarz