close
Burgery na wynos, czyli ElPolakoKRK w Bull Burger Grill

Burgery na wynos, czyli ElPolakoKRK w Bull Burger Grill

0udostępnień

Niedziela. Ostatni dzień Światowych Dni Młodzieży. Ruch u mnie na osiedlu niewielki, ale pielgrzymi wracają z Brzegów. Priorytetowo puszcza się linie specjalne, a co za tym idzie spóźniam się do pracy. Zresztą ja się prawie zawsze spóźniam. Pomimo tego, że zaczynam pracę o 20. W domu zjadłem jakiś obiad, co na wytrzymanie w pracy bez poczucia głodu na pewno nie wystarczy. W jednej z moich recenzji wspominałem o burgerowni Bull Burger Grill. Zatem dziś będzie o burgerach. Generalnie burgery chodziły za mną, za sprawą festiwalu food trucków, który odbywał się pod Galerią Kazimierz 30-31.07.2016. Nie udało mi się na niego dotrzeć, więc moje potrzeby musiałem zaspokoić w inny sposób. Bull Burger ma w ofercie 10 burgerów. Wszystkie są dostępna w stałej ofercie. Szkoda. Lubię gdy lokal ma w zanadrzu jednego burgera, którego robią przez tydzień. Tak zwany special. No ale cóż. Podchodzę do lady i składam zamówienie. Wszystkie burgery są robione z bułek pełnoziarnistych.

cennik skąad

Classic (mięso wołowe 200g, pikle ogórkowe, czerwona cebula, pomidor, sałata, ketchup, majonez), Cheesburger bez pomidora i cebuli (mięso wołowe 200g, pikle ogórkowe, czerwona cebula, pomidor, sałata, ketchup, majonez, ser) – tego burgera nie recenzowałem, nie był dla mnie, tylko dla głodnej barmanki, Jameson (mięso wołowe 200g, pikle ogórkowe, bekon, konfitura z cebuli, sos na bazie whisky i BBQ, sałata, pomidor, majonez ), który swoja nazwę wynosi z sosu sporządzanego specjalnie do tego burgera na bazie irlandzkiej whisky o tej samej nazwie oraz Mountain (mięso wołowe 200g, świeży ogórek, cebula, bekon, ser wędzony, sałata, pomidor, powidła śliwkowe, ketchup, majonez). Za całość zapłaciłem 81 PLN. Na zamówienie oczekiwałem około 30 – 35. Czemu tak długo? Ponieważ przyszedłem o jakieś 5 minut za późno. Przede mną swoje zamówienie złożyła grupa Anglików stołująca się w Bull Pubie. Ich zamówienie zajęło całego grilla. Skąd wiem? Bo Twój burger jest przygotowywany na Twoich oczach. Łącznie z dodatkami. Po odstaniu swojego, otrzymałem siateczkę z czterema zawiniątkami. Burgery zawinięte w papier, zostały dodatkowo zabezpieczone folia aluminiową.

zawini•ntka

Zaczynam od Classic’a. Jest dobrze. Fantastycznie wręcz. Mógłbym nawet rzec, że to najlepszy klasyczny burger jakiego można dostać w Krakowie. Mięso jest świetnie doprawione a dodatki są świeże i chrupiące. Sosy nie wylewają się i jest ich dokładnie taka ilość jaka jest potrzebna burgerowi. Tylko jest jeden mankament. Temperatura. Mięso jest letnie. I to jest jedna rzecz do której mogę się przyczepić w tej kanapce.

Classic caąy Classic PrzekrĘj

Na drugi ogień idzie Mountain. To jest burger, którego kiedyś już jadłem. Kubki smakowe się nie mylą. Burger jest świetny, ale tu też się przyczepię. Ser wędzony. Za krótko na grillu. Był lekko twardawy. Jakby niedopieczony, pomimo tego iż kolorem tego nie przypominał. Zabrakło mu może 30 sekund dłużej na ciepłym grillu. Ogólnie kanapka którą poleciłbym najbardziej ze wszystkich.

Mountain Caąy Mountain PrzekrĘj

Dochodzimy do końca. Jameson. Tu moim zdaniem burger w ogóle nie udany. Smak wszystkiego zabija konfitura z cebuli. Jest mocna w smaku, lekko słodkawa, i nadaje w pewnym sensie charakter tej kanapce. Niestety zabija smak prawie wszystkich innych składników. Sos na bazie whisky i BBQ nie jest w ogóle wyczuwalny. Czuć tylko bułkę, cebulę i strukturę sałaty – jej smaku też nie. Patrząc na jedno ze zdjęć tego burgera, widać że tej konfitury jest za dużo. Bułki nie oceniam. Miała prawo nasiąknąć wilgocią od ciepła i się rozlatywać.

Jameson Caąy Jameson PrzekrĘj

Co nie zmienia faktu że bułki mają smaczne. Co mogę powiedzieć o Bull Burger Grill? Jak najbardziej polecam. Na pewno jest lepiej niż w Moa Burger. Może tez stanowić miłą odskocznie od M22 na św. Marka. W lokalu można usiąść i zjeść na miejscu. Jest miło i przytulnie. Czas może wam umilić oglądanie jak wasz burger się robi. Wszystko widać jak na dłoni. Ja wybrałem opcję wynosu. Taka już moja praca, że nie za bardzo mogę wyskoczyć na godzinę aby coś zjeść.

El Polako KRK

Bull Burger Grill – Szpitalna 1 31-027 Kraków

 FB: https://www.facebook.com/bullburgerkrakow/

WWW : http://bullburger.pl/

 

 

Marcin rzuca hamburgery, czyli owady na chrupko

Wyprawa w klimaty fantasy, czyli Frodo Burger

Dodaj komentarz