close
BBQ Smoked Boys na tropie śląskich burgerów – Cooler Food

BBQ Smoked Boys na tropie śląskich burgerów – Cooler Food

0udostępnień

Dziś na naszej kulinarnej mapie Śląska padło na ulicę Mariacką, a konkretnie na Cooler Food. Po licznych recenzjach znajomych, że teraz to właśnie tu zjemy najlepszego burgera w Katowicach wybieramy się pełni optymizmu na późny obiad. Całą drogę zastanawiałem się jak upchali w dość małym pubie jeszcze GrillBar.
Tak jak myślałem, miejsca dosyć mało, ale mamy szczęście – trafiamy na ostatni wolny stolik. Lokal w którym przyszło nam tym razem zjeść wcześniej kojarzył mi się tylko z pubem, w którym serwowali bardzo dobre drinki. Pod tym względem napewno się nie zawiodłem. Z ciekawości zamówiłem Owocowe Smoothie i było genialne. Ale do rzeczy, przyszliśmy tu na burgery.

Zamawiamy Klasikburgera (125 g – 13 zł, 200 g – 17 zł) z frytkami aromatyzowanymi oliwą truflową (150 g – 11 zł):

klasik

oraz Bekonczisburgera (125 g – 15 zł, 200 g – 19 zł) i frytki zapiekane z serem Mimolette (150 g – 7 zł).

bekonczisburger

Zamówienie dostajemy dość szybko, wszystko pięknie podane. Burgery na ciemnych, dużych talerzach, sztućce w osobnej kieszonce, frytki podane w dużym, ozdobnym słoiczku, sosy w osobnych mniejszych. Wszystko podane perfekcyjnie.

Doskonałej jakości wołowina, tak jak chcieliśmy średnio wysmażona. Mięso mogło być lepiej przyprawione,
ale to pewnie rzecz gustu. Bardzo dobre bułki, choć trochę chłodne i świeże warzywa dopełniły całości.
Do burgerów podawana jest sałatka Coleslaw (100 g – 3 zł), której nie jestem fanatykiem, więc nie będę rozpisywał się na jej temat i sosy, które wcześniej wybraliśmy. Padło na Chillimajo, który bardziej kojarzył mi się z daniami rybnymi, jednak z wołowiną komponował się idealnie, ciekawą odmianę sosu Aioli i klasyczny BBQ, który średnio przypadł mi do gustu. Doskonałym dopełnieniem o którym na pewno warto wspomnieć były frytki. Domowej roboty, jednak nie znam wielu osób, u których w domu można zjeść tak dobre frytki. Aromatyzowane oliwą truflową po prostu niebo w gębie, a zapiekane z serem Mimolette na pewno jedne z lepszych, które można zjeść w Katowicach.

Cena za dużego burgera z frytkami z granicach 27-30 zł, nie jest to mało, ale na pewno warto. MENU PDF.

Wychodzimy bardzo zadowoleni, spełnieni i co najważniejsze najedzeni z poczuciem, że jak do tej pory najlepszej restauracji z burgerami w Katowicach pomału rośnie godny konkurent. Warto też dodać, że menu
w tej restauracji układał Przemysław Błaszczyk, właściciel Manana Bistro w Chorzowie.

Jedli i fotografowali BBQ Smoked Boys (http://smokedboys.blogspot.com/), czyli Michał Pietrzyk i Mateusz Skowron. Ikona wpisu – ze strony www CoolerFood. 

Cooler Food na Facebooku. Mariacka 20, Katowice. MAPA. 

 

Master Chef 4 Dogs Poznań

Podlasie w pikantnej okrasie, czyli wizyta w Quicker Białystok

Dodaj komentarz