close
2Tulu Burger and Sandwich – burgery na Ruczaju

2Tulu Burger and Sandwich – burgery na Ruczaju

0udostępnień

Na krakowskim Ruczaju w przeciągu ostatnich kilku-kilkunastu lat wiele się zmieniło. Wraz z rozbudową sieci tramwajowej i przeniesieniem części wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego w ten rejon Krakowa, poszła rozbudowa osiedli mieszkaniowych oraz obiektów biurowych. Naturalnym jest, że wraz z tego typu rozbudową, pojawiło się tutaj również wiele ciekawych opcji gastronomicznych. Studenci, pracownicy biur oraz okoliczni mieszkańcy muszą gdzieś jeść. To tutaj kilka lat temu debiutował Andrus, słynni już na cały kraj specjaliści od maczanki po krakowsku. Za Andrusem pojawili się inni, a jakiś czas temu w okolicach przystanku Bobrzyńskiego pojawiło się skupisko kilku przyczep z różnorodnym asortymentem. Obok opisywanych już przeze mnie kiedyś Pizza Muffin Truck i Potato Factory, na niewielkiej przestrzeni znajdziemy również Hindus Food Truck i bohaterów mojej dzisiejszej recenzji – 2Tulu Burger and Sandwich.

Wybierałem się do nich już od dłuższego czasu, ale dopiero ostatnio nadarzyła się okazja i któregoś słonecznego zimowego dnia stanąłem przed przyczepą. Szybkie spojrzenie na menu i równie szybki wybór – Cheese and Bacon. 

Po kilku chwilach otrzymuję swoje zamówienie. Trzeba przyznać że burger prezentuje się bardzo ładnie. Szczególnie sałata zupełnie inna niż powszechnie używana do konstruowania burgerów rzuca się w oczy. Bułka jest ładnie zgrillowana a całość pachnie bardzo zachęcająco. Pierwszy gryz i już wiem, że będzie dobrze. Smak mięsa zdecydowanie wysuwa się na pierwsze miejsce – delikatnie przyprawione, idealnie wysmażone, po prostu pyszne. Dobrej jakości ser przyjemnie się ciągnie a boczek jest idealnie chrupiący. Dodatki w postaci pomidora i cebuli są świeże i doskonale ożywiają burgera. Całości dopełnia bardzo smaczny autorski sos. W każdym kolejnym gryzie wszystko idealnie ze sobą gra. Nawet pomidor za którym w burgerze nie przepadam. Bułka do samego końca trzyma całość w ryzach mimo dużych ilości sosu.

Muszę przyznać, że burger z 2Tulu bardzo mi smakował. Dowiedziałem się również, że zgodnie z nazwą miejsca, na wiosnę wprowadzone zostaną również różnego rodzaju kanapki. Nie mogę się tego momentu doczekać. Na pewno wówczas ponownie odwiedzę to miejsce. 

Michał Turecki

Ceny:
Cheese and Bacon Burger – 18 zł

2Tulu Burger and Sandwich – ul. Michała Bobrzyńskiego 10, Kraków

Strona na Facebooku: https://www.facebook.com/2tulu

Rozgrzewające sery w KFC. Edycja 2017

Street Food Polska Festival w Rzeszowie – fotorelacja

Dodaj komentarz