http://streetfoodpolska.pl/web/wp-content/uploads/2013/04/P1000166.jpg

25 minut przyjemności, czyli CANDLELIGHT SENORITA WHISKY

Dzisiaj przyszła pora na cygaro maszynowe. A właściwie cygarko, bo w formacie senoritas/entreacto.

CANDLELIGHT SENORITA WHISKY:

Koszt: 3,50 – 4,30 zł w zależności od sklepu

Wielkość: 9,8/1,2 cm

Czas palenia: ok. 25 minut

Dla kogo: początkujący aficionado, na spacer, do kawy

Ciekaw byłem tego cygarka. Po niezbyt miłych doświadczeniach z GT Silver, trochę się obawiałem. Bo Candelight to również „maszynówka”, również „budżetówka” i również aromatyzowane. Do tego cygarka zrobiłem sobie Jacobsa Velvet z mlekiem. Jakoś mi łagodna kawa do whisky pasowała.

CSW opakowana jest w folię fresh-pack. Rozwinąłem, powąchałem. Whisky nie wyczułem, może gdzieś tam daleko leciutki aromat torfu się unosi, ale moim zdaniem bardziej wyczuwalne są świeże nuty drzewne. Odpaliłem.

Pierwsza tercja:  Candlelight Seniorita Whisky  to przeciwieństwo Good Times Silver. Cygarko jest łagodne i aromatyczne. Nuty drzewne dominują, zarówno w dymie, jak i na języku, wyczuwam posmak cedru. Cygarko spala się równo, popiół zwarty, dobrze się trzyma. Kawa bardzo fajnie komponuje się z tym cygarem, nie przytłumia smaku, ożywia kubki smakowe.

 

[nggallery id=19]

 

Druga tercja: cygaro nadal łagodne. Aromat drzewa przeplata się z aromatem skóry. Pod koniec tej tercji w smaku pojawiają się pikantne nuty.

 

[nggallery id=20]

 

Tercja trzecia: moc wyraźnie wzrasta. Palenie staje się mocniejsze, ale nadal przyjemne. Częściej sięgam po kawę. Aromat drewna wrócił jako główny. Uderzenia nikotyny wyraźniej wyczuwalne, kiedy do końca zostaje ok. 2 cm, odkładam cygarko do popielnicy.

 

[nggallery id=21]

 

Podsumowując: Candlelight Seniorita Whisky dało mi około 25 minut przyjemnego palenia. Ani razu nie było gorzkie, spalało się równo, ciąg był bardzo dobry. Cygarko nie daje fajerwerków smakowych, ale pali się bardzo przyjemnie. Do kawy idealne, świetnie sprawdzi się też na spacerze. Jeśli palicie okazjonalnie CSW będzie dobrym wyborem. Polecam również początkującym aficionado.
There are no comments

Add yours